X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Fox'tan tahrik dili
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Fox'tan tahrik dili

  • Giriş Tarihi: 15.1.2015
Fox'tan tahrik dili
Fox'tan tahrik dili

Murdoch'ın Müslümanları rencide eden açıklamalarının ardından bu kez sahibi olduğu Fox News internet sitesi devreye girdi. Sitenin Fransa ve İngiltere'deki Müslüman mahallelerini "terörün kaynağı" göstermesi dünyanın dört bir yanından tepki topladı

Dünyada televizyon sektörüne en çok para harcayan şirketlerin başında gelen Fox Yayıncılık, Müslümanlara yönelik tahrik içerikli haberlerine devam ediyor. Daha şirketin sahibi Rupert Murdoch'ın Fransa'daki terör saldırılarının ardından yaptığı "Müslümanların çoğu barışsever olabilir. Ama içlerinde büyüyen kanserin farkına varıp, onu ortadan kaldırana dek onlar da sorumlu sayılmalı" açıklamasına tepkiler sonlanmadan, ABD merkezli Fox News'in internet sitesi yeni bir skandala daha imza attı. Haberde, Fransa'daki Müslüman mahalleleri "teröristler için insan kaynağı" olarak nitelendirilip, buralarda Fransız medeni kanununun işlemediği, İslam hukukunun hüküm sürdüğü iddia edildi. Bu bölgeleri çetelerin yönettiği iddia edilen haberde "Polisler yanlarına kuvvetli destek almadan bu mahallelere giremiyor" denildi.

MURDOCH GÜLEN'E BÖYLE ARKA ÇIKTI! - TIKLAYIN


TERÖR YUVASI DEDİLER

Fransız hükümetinin ZUS (Duyarlı Yerleşim Bölgeleri) olarak sınıflandırdığı 751 bölgenin tümünü terör yuvası kategorisine sokan Fox "Fransız hükümeti buralardaki hakimiyetini kaybetti" dedi. Fransa'daki problemlerin sebebi olarak "Müslümanların asimile edilmemesi"nin gösterildiği haberde, hükümetin silahlanma karşıtı politikalarla vatandaşların kendilerini korumasına engel olduğunu savundu. Öte yandan, eski bir ABD askeri olan Nolan Petersen, Fox News yayınına katılmış, Paris'in kimi bölgelerini Bağdat'a benzetmişti. Petersen, "Müslüman olmayanların hoş karşılanmadığı, insanların Usame Bin Ladin tişörtleriyle gezdiği ve devlet içinde devlet gibi hareket eden" bir Müslüman mahallesi resmi çizmişti. Fox'un yorumcusu Steve Emerson'ın "İngiltere'de Birmingham gibi nüfusu tamamen Müslüman olan şehirler var. Müslüman olmayanlar bu şehirlere gitmiyor" şeklindeki tepki çeken ifadeleri karşısında İngiltere Başbakanı David Cameron, "O yorumları duyunca yulaf lapam boğazımda kaldı" açıklamasını yapmıştı. Fox News'in Müslümanları aşağılayan ve terörün kaynağı olarak gösteren haber ve yayınlarına, dünyanın dört bir yanında tepki gösterildi.

VE İSLAMOFOBİK MURDOCH GERİ ADIM ATTI- TIKLAYIN

MURDOCH'TAN SKANDAL TWEET- TIKLAYIN

'HAÇLI ZİHNİYETİ YARATMAK İSTİYOR'

Fox News'in haberine AK Parti milletvekilleri tepki gösterdi: AK Parti Milletvekili Bülent Turan: "Murdock'ın dediğini esas almış olursak Filistin'deki katliamlardan bütün Yahudileri, Afrika'daki katliamlardan ise Avrupalıları sorumlu tutmalıyız." AK Parti Milletvekili Mehmet Metiner: "Murdock üst akıl emrindeki bir aparat. Terörün nedenini başka yerde arasınlar." AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın: "Bilinçli olarak bir Haçlı zihniyeti yaratmak istiyor. Gerçek yüzünü ortaya koydu."

kalan karakter 1000

gülen gülen

ee cehennem icin odun lazim

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 15.01.2015 18:13
misafir misafir

islama islamiyete kurban olun siz işte böyle ayrımcı bir kafasınız entrikacılarsınız bu güne kadar hz isaya hz musaya hz davuta laf atan veya karikatürünü yapan bir müslüman gördünüz mü duydunuz mu neden peygamper efendimize laf atıyorsunuz neden saygı duymuyorsunuz be saygısızlar be edepsizler

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 15.01.2015 17:50
baran baran

helal sana yürekli insan esra erol lütfen video yu izleyin

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 15.01.2015 17:42
vatandaş vatandaş

Sayın Esra EROL, Sizi gönülden kutluyorum. Omurgalı adam, ve omurgalı adım görmek isteyen varsa Saygı değer hanımefendi Sayın Esra EROL' a baksın lütfen. Binlerce kere teşekkürler. sağ olasın, ağzına ve gönlüne sağlık, ne cesur bir Türk kadınısın. NE SÖYLESEM AZDIR. Şu an gözlerim doldu. Allah Sizden Razı olsun, Mevla ne muradınız varsa versin. Bir Müslüman olarak, karşınızda Saygı ile eğiliyorum... Saygılarımla

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 15.01.2015 17:21
vatandaş vatandaş

Bende Fox patronunun, Avrupa da yükselen İslamın yükselişi karşısında, aksi bir propaganda ile '' II. Reconquista'' sağlamaya çalıştığını düşünüyorum. enteresandır, Fransızlar, Normanlar, Lombardlar İŞ BAŞINDADIR.O gün haçlı ordusunu ortaya koyan sebepler, sanki bu gün aynı gerekçe ve çekincelerle tekrar tezgahlanmak isteniyor. Tarih; elbet tekerrürden ibaretti, haçlı zihniyetinin sebepleri nasıl tekerrür ederse, sonucu da hiç kuşkusuz aynı şekilde tekerrüre gebe dir. ilâhi kader muhakkaktır.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 15.01.2015 17:12

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.