X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER DEAŞ onu da infaz etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

onu da infaz etti

  • Giriş Tarihi: 3.2.2015 18:56 Güncelleme Tarihi: 3.2.2015 21:12
DEAŞ onu da infaz etti
DEAŞ onu da infaz etti

yayınladığı ve Ürdünlü pilot Muath al-Kasaesbeh'in ait olduğu iddia edilen videoda, pilot bir kafesin içine kapatılarak...

Ürdün Silahlı Kuvvetlerinden, terör örgütü 'ın elindeki Ürdünlü pilot Muaz el-Kesasibe'nin geçen ay öldürüldüğü iddia edildi.

Ürdün ordusundan yapılan yazılı açıklamada, Kesasibe'nin, 3 Ocak'ta öldürüldüğü bilgisinin pilotun ailesiyle paylaşıldığı belirtildi. DEAŞ ise bu akşam Ürdünlü pilot Kesasibe'nin yakılarak öldürüldüğünü gösterdiği öne sürülen video kaydı yayınlamıştı.

Suriye'nin Rakka kentinde geçen yıl Aralık ayında ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerine ait uçağın düşürüldüğü belirtilmiş, Ürdün ordusu, uçağın kendilerine ait olduğunu ve pilot Muaz Safi el-Kesasibe'nin de terör örgütü tarafından rehin alındığını doğrulamıştı.

DEAŞ, 20 Ocak'ta internet üzerinden, Haruna Yukava ve Kenji Goto adlı iki Japon rehinenin görüntüsünü yayımlayarak, rehinelerin hayatlarına karşılık Japon hükümetinden 72 saat içinde fidye olarak 200 milyon dolar istemişti. İstekleri yerine getirilmeyen örgüt, Yukava'nın öldürüldüğünü duyurmuş, daha sonra, 2005'te Amman'da 57 kişinin öldüğü "Kara Çarşamba" saldırılarına katılan Irak uyruklu Sacide er-Rışavi'nin 24 saat içinde serbest bırakılmaması halinde Goto ve Kesasibe'nin de öldürüleceğini açıklamıştı.

Bu isteği de yerine getirilmeyen örgüte mensup yüzü maskeli militanın, 31 Ocak'ta Japon hükümetine tehditler yönelttiği ve Goto'nun başı kesilmiş cesedinin fotoğrafının yer aldığı video yayınlamıştı.

ÜRDÜNLÜ BAKAN ABD'Yİ SUÇLADI

Ürdün Siyasi Partiler ve Parlamento İşleri Bakanı Halil Atıyye, IŞİD'in elindeki Ürdünlü pilot Muaz Safi el-Kesasibe'nin öldürülmesi konusunda ABD'yi suçladı.

Atıyye, pilot Kesasibe'nin yakılarak öldürüldüğünün gösterildiği ileri sürülen video kaydının yayınlanmasını ardından Meclis'te yaptığı konuşmada, "Kesasibe'nin öldürülmesinin Amerika'nın suçu olduğunu" iddia etti.

Atıyye, Ürdün'ün Amerika öncülüğündeki IŞİD'e karşı hava saldırılarına katıldığını hatırlatarak, Kesasibe'nin can güvenliğini korumanın "öncelikle Amerika'nın sorumluluğu" olduğunu savundu.

Bu arada Ürdün Meclisi, söz konusu görüntülerin yayınlamasının ardından oturumu yarıda kesti. Temaslarda bulunmak üzere ABD'de bulunan Kral Abdullah da ziyaretini iptal ederek, geri dönme kararı aldı.

kalan karakter 1000

arzu arzu

hem dünyada hemde ahirette nasıl hesap vereceksiniz ya islamda boyle ızdırapla öldürmekmi var kullanıyorsunuz dinleri hain ve çıkarcılarsınız

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır1
cevapla 04.02.2015 10:34
Barmherziger Mann Barmherziger Mann

Yakılan pilot konuşulur, ancak pilotun bombalarıyla yanan çocuklar konuşulmaz.

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır14
cevapla 04.02.2015 02:04
Mustafa NUMAN Mustafa NUMAN

Arkadaşlar.. cahil olmayın. Amaç bölgede söz hakkı olarak başka güçlere devlet yetkisi vermek. AVRUPA AMERİKA ŞU BU VURMADAN ÖNCE BİZ VURALIM. BİRAKIN PISIRIKLIĞI. TÜRK SANCAĞI BÖLGEYE GİRSİN, DEVLET KURULMASI İÇİN BÖLGE TÜRKMENLERİNE TOPRAK AÇSIN.

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır7
cevapla 04.02.2015 01:47
Komutan Muzaffer Komutan Muzaffer

Bu fotoğrafları analiz ettiğimizde, kesinlikle bu bir aldatmaca'dır , İşid'in bütün ağır silahları İsrail'den Ürdün üzerinden Irak ve Suriye'ye ulaşıyor , İşid bu kişiyi asla ve asla öldürmeyecek .
Ürdün uçağı İşid düşürmedi , Ürdün uçağı pilot bilerek gül üzerinde paraşutla atladı ve pilotsuz uçak güle düştü ...bu senaryonun amacı; Ürdün'ün işid'e karşı olduğunu ve İşid'in lojistik desteğin Ürdün'le ilgisi olmadığını göstermektir ..
Kesinlikle İşid'in Silah'ı İsrail'den Ürdün toprakları kullanarak Irak'a Suriye'ye ulaşıyor..
Saygılarımla Erbil'den Muzaffer Komutan !

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır9
cevapla 03.02.2015 23:54
ilhami ilhami

ya nekadar kibar davraniyorsunuz bu insanliktan uzak olan bu canilere " öldürdü " onlarin yaptigi öldürmek degil ...... ve hepsini Islam adina yapiyorlar

Aynı Görüşte misiniz?
evet12
hayır2
cevapla 03.02.2015 22:40

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.