X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Zihinsel engelli çocuklardan intihar bombacısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Zihinsel engelli çocuklardan intihar bombacısı

  • Giriş Tarihi: 5.2.2015 18:48 Güncelleme Tarihi: 5.2.2015 18:54
Zihinsel engelli çocuklardan intihar bombacısı
Zihinsel engelli çocuklardan intihar bombacısı

'ın zihinsel engelli çocukları intihar saldırılarında kullandığı, bu çocukların muhtemelen ne yaptıklarının farkında bile olmadıkları bildirildi

Birleşmiş Milletler Çocuk Hakları Komitesi, 'ın kaçırdığı çocukları seks kölesi olarak sattığını, işkence ettiğini, bir kısmının da çarmıha gerilerek, diri diri gömnülerek ya da kafaları kesilerek öldürdüğünü belirtti.

1998'den bu yana ilk kez 'ta çocuk haklarının durumunu inceleyen komitenin hazırladığı rapora göre, dini ve etnik azınlıklardan çocuklar daha da zor durumda. Ancak rapor "Çocuk istismarı mezhep tanımıyor" çıkarımında bulunuyor.

DEAŞ onu da infaz etti -TIKLAYIN

DEAŞ Japon rehineyi infaz etti - TIKLAYIN


18 bağımsız uzmandan oluşan komitenin sözcüsü Renate Winter, Reuters haber ajansına, "Çocukların, özellikle de zihinsel engelli olanların intihar bombacısı olarak kullanıldığına dair duyumlar aldık. Bu çocuklar büyük olasılıkla ne yaptıklarının farkında bile değil" dedi.

Çocukların çok küçük yaşta, yaklaşık sekiz yaşında veya bu yaşın altında asker olarak eğitildiklerini gösteren bir video bulunduğunu anlatan Winter, "DEAŞ'ın güçlü olduğu birçok yerde azınlık çocukları kaçırılıyor, üzerlerine fiyat etiketi konulup pazarlarda köle olarak satılıyor" diye konuştu.

Winter, özellikle Ezidi ve Hıristiyan çocukların bu muameleye maruz kaldığını, ancak kurbanlar arasında Şii ve Sünnilerin de bulunduğunu belirtti.

DEAŞ taraftarları bile bu infaza tepki gösterdi - TIKLAYIN

Ürdün'den DEAŞ'e misilleme! - TIKLAYIN

BM komitesinin raporunda, çocukların sistematik olarak öldürülmesi kınanıyor ve DEAŞ'a karşı düzenlenen hava saldırılarında ve Irak hükümet güçlerinin bombardımanında da çok sayıda çocuğun öldüğüne ya da yaralandığına dikkat çekiliyor.

Raporu hazırlayan uzmanlar, Irak'tan 'çocukları kurtarmak' için gerekli önlemleri almasını istedi.

Ancak küçük yaşta çocukların kontrol noktalarında görevlendirilmeleri ve terör bağlantılı suçlardan gözaltında tutulan çocukların durumu gibi DEAŞ'tan kaynaklanmayan sorunlara da çözüm çağrısında bulunuldu.

Ayrıca 'namus cinayetleri' ve yaşları bazen 11'e kadar inen küçük kızların muta nikahıyla evlendirilmesi kınandı.
(BBC Türkçe)

kalan karakter 1000

a.. ö.z a.. ö.z

işid vede pkk abd vede israilin beslediği köpekleridir. pkk tc de eylem yapıp askerlerimizi öldürmediği için (1-2 istisna hariç) yaklaşık 10 senedir. işidi kurup aynı zamanda kürtlerin üstünede kışkırtmışştır abd vede israil.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır1
cevapla 06.02.2015 01:16
göktürkler göktürkler

deas denilen bu allahsiz,kitapsiz,dinsiz,imansiz terör örgütü batili emperyalist güclerin ve dünyanin en zengin ikinci ülkecigi vatikanin militanlaridir,bunlar bu zikrettigim unsurlar tarafindan finansmani ve silahlari saglanmaktadir cünkü bunlar islamiyetin ve müslümanlarin dünya kamuoyu önünde itibarsizlasmasini ve yok edilmesini istemektedirler.

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır0
cevapla 05.02.2015 20:22
Bicirik Bicirik

akli balig olmayan cocuklara yönelik her türlü siddet ve suistimal,cocuklari kendi pis cikarlari icin kullanan tüm zihniyetlere LANET OLSUN ..YATACAK YERLERI OLMASIN

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır0
cevapla 05.02.2015 19:38

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.