X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER "Atatürk'ün doğduğu gerçek evi bulduk"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

"'ün doğduğu gerçek evi bulduk"

  • Giriş Tarihi: 6.2.2015 21:48 Güncelleme Tarihi: 6.2.2015 22:04
"Atatürk'ün doğduğu gerçek evi bulduk"
Atatürk'ün doğduğu gerçek evi bulduk

Selanik Belediye Başkanı Yiannis Boutaris, 'ün doğduğu düşünülen gerçek evin bulunduğunu söyledi.

Selanik'teki bilinen evin 'ün büyüdüğü ev olduğunu belirten Boutaris, "Biz Selanik'teki evin çevresini düzenliyoruz. Langada Belediye Bakanı oradaki evi tanıtmak istiyor. Doğduğu ve büyüdüğü ev bağlantısı kurmak istiyoruz. Atatürk Türk olabilir, ama önce Selanikli. Büyük bir şahsiyet. Turizm için değil, Selanik'in Osmanlı geçmişi bir gerçektir, biz tarihi ortaya çıkarmak ve tanıtmak istiyoruz. Düşmanlıklar sona ermeli" dedi.
Selanik Belediye Başkanı Yiannis Boutaris İzmir Ticaret Odası Başkanı Ekrem Demirtaş'ı makamında ziyaret etti. Boutaris ve Demirtaş, İzmir-Selanik arasında direk uçak seferleri, feribot seferlerinin çok yararlı olacağını, bunun için karşılıklı olarak girişimlerde bulunulması gerektiğini söyledi. Boutaris, "İnsanlar İzmir ve Selanik arasında iş yapmak için gidip gelmeli. Bu yolu açmak istiyoruz. İş olanaklarını tanıtmak istiyoruz. İTO'nun katkısı önemli" dedi.

Boutaris, Selanik yakınlarındaki Langada'da Atatürk'ün gerçekten doğduğu düşünülen evin bulunduğunu söyledi. Selanik'teki evin çevresinde düzenlemeler yapmaya başladıklarını belirten Boutaris, "TÜRSAB da destek verecek. Çünkü bizim paramız yok. Langada Belediye Bakanı da Atatürk'ün doğduğu evi ortaya çıkarmak ve tanıtmak istiyor. Doğduğu ev ve büyüdüğü ev olarak bağlantı kurmak istiyoruz. Atatürk büyük bir şahsiyet. Türk olabilir ama ilk önce Selanikli. Tarihi hatırlamak, tanıtmak istiyoruz. Bu çalışmaları turist toplamak için yapmıyoruz. Tarihi ortaya çıkarmak gereklidir. Selanik'in Osmanlı geçmişi bir gerçek. Bunu tanıtmalıylız. Düşmanlıkların ortadan kalkması gerekli. Selanik'te İslam Sanatları ve Osmanlı Sanatları koleksiyonu sergisi açmak istiyoruz. Bu bir kültür hazinesidir" ifadelerini kullandı.

kalan karakter 1000

süper türkiye süper türkiye

atatürk ün o evde doğmadığını bende biliyorum,fakat hangi evde doğduğunu bilmiyorum.gazi mustafa kemal atatürk selanikli olabilir fakat bir türk osmanlı subayı dır.eskiden batı da onun devrimlerine değer vermezlerdi.şimdi ise gıbda ile bakıyorlar.fakat öldükten sonra türkiye ise sahte milli şef zamanıda sosyalist bir sistem oturturdu.şu anda türkiye sosyalist bir sistem ile yönetiliyor.çünkü zamanında atatürk inönü yü dünya nasıl yönetiliyor bir bak dedi.inönü ingiltere,almanya,rusya,mısır ve bazı ülkelere gitti.geldikten sonra atatürk ona hangi sistemi beğendin dedi.inönü atatürke mısırda kral faruk,rusyada bolşeviklerr,ingiltere krallık,benim en çok beğendiğim rusyanın sistemi dedi.atatürk yönünü çevirip inönüden ,allah bunu bu türk milletinden korusun dedi.yoksa türk milletine çok yazık olacakdır dedi.bunu bana çok eski yaşlı bir chp li mebus anlattı.

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır3
cevapla 06.02.2015 22:24

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.