X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Kadınlar IŞİD'e neden katılıyor?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Kadınlar 'e neden katılıyor?

  • Giriş Tarihi: 13.2.2015 12:15
Kadınlar IŞİD'e neden katılıyor?
Kadınlar IŞİD'e neden katılıyor?

Profesör Susanne Schröter, kadınların terör örgütü 'e katılma sebeplerini inceledi.

Schröter'e göre, işgali altındaki topraklara giden kadınların ilk amacı 'aşkı bulmak'.

IŞİD destekçisi kadın grubu El Hansa Tugayları tarafından basılan metni Profesör Susanne Schröter Deutsche Welle için kaleme aldığı bir yazı ile değerlendirdi. Buna göre, terör örgütü IŞİD'e katılan yabancıların yüzde 10'unu genç kadınlar ya da henüz 18 yaşın altındaki genç kızlar oluşturuyor. Almanya'dan giderek örgüte katılan genç kadınların sayısının 60 civarında olduğu tahmin ediliyor.

Geçen ocak ayında Arapça yayınlanan bir manifesto bu kadınları orada neyin beklediğini az çok ortaya koyuyor. "İslam Devleti'nin Kadınları" adlı metni, IŞİD destekçisi kadın grubunu El Hansa Tugayları'nın üyeleri kaleme almış. Bu grup aynı zamanda IŞİD işgali altındaki bölgelerde kadınların kıyafetlerinin dini kurallara uygun olup olmadığını da kontrol ediyor.

DAHA ÖNCEKİ METİNLERE BENZİYOR


"İslam Devleti'nin Kadınları", buna benzer daha önce basılmış pek çok yayınla büyük oranda örtüşüyor. Ancak bazı noktalarda bilinçli bir şekilde, kadınlara şiddet uygulanabileceğine dair ya da kadınların İslam hukukunda, örneğin mirasta daha az haklara sahip olduklarını belirten ayetlere yer verilmemiş. Kadınların fiziksel açıdan daha zayıf oldukları için erkeklere özgü işleri yapmamaları gerektiği vurgulanırken, adet günleri ve gebelik buna örnek gösteriliyor.

kalan karakter 1000

IŞİD hep ön planda IŞİD hep ön planda

Hiç dikkat ettiniz mi hep ışid ön planda bombalanan onlar sanki bir perde var; pkk hakkında ise hep mücadele eden bir ruh. Sanki kürdistanın ayak sesleri birileri kürdistan işinde yüzdü yüzdü kuyruğuna geldi. ABD, İngiltere,Fransa, İsrail,BM, vs. vs. şimdide Mısır birileri bizimle ve dünya ile fena oynuyor. Bu küçük resim.Büyük ise;tüm dünyada müslümanlar katlediliyor.İslam birliği sessiz.Sanki bir hadiste anlatıldığı gibi İslam yetim geldi yetim gidecek.Geldisini gördük.Gittisine ise Dünyanın ömrü risale-i nurda 2145 civarı hadise göre ise hicri 1500 ler kesin gün yok.Çünki Kimse bilmiyor Allah'tan başka.İslam kıyamete yakın son yükselişi olan 40 gün 40 yıl tabiri bu dönem olması dersek 2041 insanlar güneşin batıdan doğmasından itibaren 109 yılı katarsak tevafuklar zincirine gireriz.Yani son dönemdeyiz.Yani yecüc mecüc risale anarşi ve terördür diyor.Bu dahada büyüyecek.Bu işi bilenleri bence atv olarak toplayın bir program yapın.Sonun başındayken.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 16.02.2015 10:30

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.