X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Türkiye tecavüze karşı ayakta Batı ise izledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Türkiye e karşı ayakta Batı ise izledi

  • Giriş Tarihi: 17.2.2015 16:21 Güncelleme Tarihi: 17.2.2015 16:58
Türkiye tecavüze karşı ayakta Batı ise izledi
Türkiye tecavüze karşı ayakta Batı ise izledi

10 Kadından birinin cinsel saldırıya uğradığı 'da son olay akıllara durgunluk verdi. 22 Yaşındaki kız öğrenci trende cinsel saldırıya uğrarken yolcular izlemekle yetindi.

'nın başkenti Paris ile Amerika eyaleti Arizona'dan iki ayrı olay, Türkiye ile Batı'nın hassasiyet farkının ortaya çıkmasına neden oldu. Paris'te 22 yaşındaki kız çocuğu banliyö treninde e uğrarken yolcular müdahale etmek bir tarafa yardım butonuna bile yasmayıp saldırıyı sonuna kadar izlediler. Arizona'da ise bir kadın, gündüz vakti AVM çıkışında bir kişinin tecavüzüne uğradı. Kadınlara yönelik her türlü saldırıda Türkiye ayağa kalkarken Batılıların olaylara izleyici kalması Avrupa ülkelerinde de tartışılmaya başladı.

BATI TECAVÜZ SUÇLARINDA NE UYGULUYOR?- TIKLAYIN


Başkent Paris'te genç bir kızın bir banliyö treninde diğer yolcuların gözü önünde tecavüze uğraması, Fransa'da suça göz yumanın da suçlu olup olmadığı konusunda tartışma yarattı. Paris'in güneydoğusunda...

kalan karakter 1000

Atilla Atilla

Bati ulkelerinde yabanci çok oldugu gibi çok farkli kulturlerden insan asiri fazla. Boyle olunca halki birbirine baglayan kulturel bir bag yok. Metroya binin ve karsilastiginiz insan kadar bir sorun kendinize. Vagonda kaç kisiyle ayni din, ayni anadil, ayni yasam biçmi, ayni ten, ayni irk, ayni gorgu kurallarini vesaire paylasabileceginizi dusunun. Ayni seyi Turkiye'de yapin. Sonuç çok farklidir tabii. Biz turkler batililari da kendimiz gibi saniyoruz. Aslinda hiç oyle degil. Millet bencil, problem istemiyor, kimse kimsenin suratina bile bakmiyor, bir tebessum etsen bakislarla bir metro psikopati imajini yeme imkaniniz çok yuksek.

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 03.03.2015 11:01
KIZ ÇOCUĞU KIZ ÇOCUĞU

tamam durumun vehametini kabul ediyorum. ama niye 22 yaşındaki insana çocuk diyorsunuz? zaten herkese taciz iğrençtir. olayı abartmak için kız çocuğu demeniz etkinizi azaltıyor. bir dost olarak yazıyorum. düzeltin diye...

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır9
cevapla 20.02.2015 15:17
Rafet Dzıbe Rafet Dzıbe

İnsanlık tüm dünya da sınıfta kalmış anlaşılan. Eski mahallenin namusu, mahallenin abisi v.s. ruh yapısı uçtu gitti yerine bu şerefsizlikler ikame oldu. İnsan hakları bahanesiyle hırsız bile baştacı olmuş. Bu sapıklar da yüz buluyor, cesaretleri artıyor böyle kansızlıklara... Yazıklar olsun.

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır1
cevapla 17.02.2015 23:31
seriat seriat

bu dunyanin civisini ancak seriat geri cakar.

Aynı Görüşte misiniz?
evet15
hayır5
cevapla 17.02.2015 16:48
Mustafa Mustafa

Aynen. Allah c.c. yasak ve emirlerini uygulatacak yasama ve yürütme organları uygulayacakları Şeriat kanunlarını iyi tanıyor biliyor olmalı. Bu kurallara her saniye ters düşen milyonlarca vatandaşı hapse atacak yargılayacak değiliz. Önce Halk bunu yaşıyor ve istiyor olmalı. Bu da ancak dediğiniz gibi dinini tanıyan ve yaşıyan bir nesil ile olur. Din dersleri bu sebeple çok önemli. Her ana baba evladına Güzel İslam dinini iyi tanıtmalı ve yaşaması için teşvik etmeli. Gerisi gelir. Unutmayalım, biz nasıl yaşamak istiyorsak ona göre yönetiliyoruz. Dindar yaşıyan bir ülke olursak, istediğimiz herhangi bir gün Şeriat KANUNLARINI resmileştiririz. Önemli olan bunu tüm ülke olarak istememiz. Bu yüzden daha yiyecek çok fırın ekmeğimiz var.

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 03.03.2015 10:53
Fatih AKKUŞ Fatih AKKUŞ

Şer-i hükümleri diğer karışık ülkelerdeki kanunlarla bir tutarak karşı çıkanlar var. Ama işin aslının öyle olmadığını, dinimizin ne kadar güzel kurallarla donatılmış olduğunu bilen zaten biliyor. Şeriat geldiği zaman herşey düzelir. Ama şeriatı hakkıyla uygulayacak kadar imanlı insanlar da gerekli. Onu sağlamak bir nesli düzeltmekle olur. Dini nesil yetiştirmek çok önemli.

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır2
cevapla 27.02.2015 10:16

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.