X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Yaşam sanılandan bir milyar yıl eski
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

sanılandan bir milyar yıl eski

  • Giriş Tarihi: 20.2.2015
Yaşam sanılandan bir milyar yıl eski
Yaşam sanılandan bir milyar yıl eski

Avustralya ve Güney Afrika'da 52 farklı kaya örneğini inceleyen insanları, 'da ın 2 milyar yıl değil, 3 milyar yıl önce başladığını ortaya çıkardı

ABD'li insanlarının yaptığı son araştırmalar, daki ın sanılandan 1 milyar yıl daha fazla olduğu iddiasına yol açtı.

BİLİM BU OLAYLARI AÇIKLAYAMIYOR!- TIKLAYIN

52 KAYA ÖRNEĞİ TOPLANDI

Nature dergisinde yayımlanan Washington Üniversitesi ve Johannesburg Üniversitesi'nden uzmanların gerçekleştirdiği araştırma, dünyadaki yaşamın 2 milyar yıl önce başlamadığını belirledi. Uzmanlar araştırmayla ilgili Güney Afrika ve Avustralya'dan 52 farklı kaya örneği topladı. Örneklerin incelenmesi sonucu, yaşının 2.75 ila 3.2 milyar yıl arasında değiştiği bildirilen kayalarda nitrojen moleküllerine rastlandığı öğrenildi.

MİLYARLARCA YILLIK 'SIR'

Araştırmayı gerçekleştiren bilim insanlarından Roger Buick örneklerde bulunan nitrojen moleküllerinin, dünyada 3.2 milyar yıl önce de nitrojenin yer aldığını ve bazı bakteri ve virüs gibi tek hücreli basit yaşam formlarının 3.2 milyar yıl önce de yaşamlarını sürdürebildiğini gösterdiğini ifade etti.

TEK HÜCRELİLER VARDI
Şimdiye kadar bilinenlere göre, o dönem dünyada oksijen bulunmadığını söyleyen Buick, bu araştırmayla elde edilen verilerden hareketle tek hücrelilerin dünyada o zaman da var olduğunu ve oksijen ortaya çıkardıkları sonucuna ulaşılabileceğini belirtti

kalan karakter 1000

isimsiz isimsiz

heee heee öyldir dünyanın yaşı 100 milyardan 3 milyaramı indi indirim vakti galiba kapanın elinde kalıyor

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır4
cevapla 20.02.2015 03:08
cihan cihan

boş boş konuşuyorsunuz arkadaşım.göstersene kaynak!!!dünyanın yaşı 4.5 milyar yıldır.öğrenmek isteyen avustralya ya gitsin, zirkonu ölçsün görürler gerçeği.dünyada yaşam 3.5 milyar yıl önce başladı.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 20.02.2015 14:14

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.