X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Netanyahu'nun sözlerine MOSSAD bile inanmadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

'nun sözlerine bile inanmadı

  • Giriş Tarihi: 24.2.2015 11:15
Netanyahu'nun sözlerine MOSSAD bile inanmadı
Netanyahu'nun sözlerine MOSSAD bile inanmadı

İsrail Başbakanı , 2012'de BM Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada bir fotoğraf göstermiş ve İran'ın bir yıl içerisinde nükler bomba üreteceğini iddia etmişti. 'ın o döneme ait bir gizli belgesi ise İran'ın nükleer silah üzerinde çalışmadığını gösteriyor.

İngiliz The Guardian gazetesi, CIA ve gibi dünyanın önde gelen istihbarat örgütlerinin yüzlerce gizli belgelerini ele geçirdi.

İngiliz gazetesi The Guardian'ın bugün yayımladığı MOSSAD belgesi, İsrail Başbakanı Binyamin 'nun 2012'deki BM Genel Kurul Toplantısı'nda dünya liderlerine yalan söylediğini ortaya koydu.

İsrail Başbakanı Netanyahu, BM'nin New York'taki merkezinde dünya liderleri önünde yaptığı konuşmada, İran'ın nükleer bomba üretmek için son aşamaya geldiğini ve bir yıl içerisinde nükleer bomba üretme kapasitesini yakalayacağını ileri sürmüştü.

Natenyahu'nun bu konuşmasından sadece birkaç hafta sonra İsrail istihbarat servisi MOSSAD, Güney Afrika istihbaratıyla gizli bir belge paylaştı. MOSSAD belgesinde, İran'ın bomba üretecek nükleer faaliyet içerisinde olmadığı belirtiliyor.

MOSSAD'ın bu gizli belgesi, Netanyahu'nun İran'ın nükleer programı konusunda dünyaya yalan söylediğini ortaya koydu.

NETANYAHU KÖŞEYE SIKIŞTI

İngiliz gazetesi The Guardian'ın yayımladığı gizli MOSSAD belgesi, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'yu 3 Mart'ta ABD Kongresi'nde yapacağı konuşma ve 17 Mart'taki seçimler öncesi zor durumda bırakacağı iddia edildi.

Obama yönetimi, ABD Kongresi'nde 3 Mart'ta konuşacak Netanyahu'nun İran'la sürmekte olan nükleer müzakerelere zarar vermesinden endişe ediyor.
ABD öncülüğündeki 5 artı 1 ülkeleri Mart ayı sonuna kadar İran'la nükleer müzakerelerde anlaşmaya varmayı ve 30 Haziran'da da nihai bir anlaşma imzalamayı hedefliyor.

EL CEZİRE ELE GEÇİRDİ GUARDIAN YAYIMLADI

İngiliz The Guardian gazetesinin bugün yayımladığı belge, dünyanın önde gelen istihbarat örgütlerinin "gizli" damgası taşıyan yüzlerce belgesinden sadece biri.
Katar merkezli El Cezire televizyonu tarafından ele geçirilen gizli belgeler 2006'dan geçtiğimiz yılın Aralık ayına kadar olan bir dönemi kapsıyor.

kalan karakter 1000

neslihan neslihan

dünyanın en adi yaratıkları...

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 24.02.2015 16:01
Cafer Cafer

Israile sormaklazim : Sende niye var nukleer silah? sende olacakta baskalarinda neden olmayacak?

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır0
cevapla 24.02.2015 13:39
vatandaş vatandaş

iran türkiyenin düşmanıdır neden iranı savunuyoruz hala..süleyman şah karakoluyla ilgili açıklamalarını görmediniz mi...akıllanmayacak mı bizim devlet adamları

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır5
cevapla 24.02.2015 13:21
faşistler faşistler

dünyada başka bir ülkeyi nükleer silah yapıyor ,diye şikayet edecek,en son ülke ,dünyanın en radikal dinci ,en faşist ve ülkesi israildir..hem de bunu,kendileri nükleer silaha sahipken yapabiliyor...yüzsüzler..

Aynı Görüşte misiniz?
evet12
hayır0
cevapla 24.02.2015 13:10
BHY BHY

işgal edip, zenginliklerini ele geçirmek istedikleri ülkeler için hep söylenen söz Nükleer silahı var denilmesi Ülkemiz içinde korkulu rüyaları oluyor. Ya savunmaları tam olursa diye

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır0
cevapla 24.02.2015 12:55

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.