X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER IŞİD Osmanlı emanetlerini yaktı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

emanetlerini yaktı!

  • Giriş Tarihi: 25.2.2015 17:50 Güncelleme Tarihi: 25.2.2015 22:17
IŞİD Osmanlı emanetlerini yaktı!
IŞİD Osmanlı emanetlerini yaktı!

10 binden fazla kitabın, en az 700 nadir el yazmasının ve 'na ait çok sayıda eserin bulunduğu Halk Kütüphanesi yakıldı.

Terör örgütü militanları, 10 binden fazla kitabın, en az 700 nadir el yazmasının ve 'na ait çok sayıda eserin bulunduğu Halk Kütüphanesi'ni yaktı.

Musul toplumunun önde gelen üyelerinin örgüt yanlılarını binaya zarar verdikleri sırada durdurmaya çalıştıkları ancak başarılı olamadıkları ifade edildi. Kütüphane yöneticisi Ghanim El-Ta'an militanların saldırıyı, el yapımı bomba kullanarak gerçekleştirdiklerini kaydetti.Militanların kütüphaneyi yakması sonucu harap olan eserler arasında, 20. yüzyılın başlarında yayınlanan Irak gazeteleri ile İmparatorluğu'ndan kalma haritaların ve kitapların yanı sıra Musul'un kurulmasında desteği bulunan yaklaşık 100 ailenin sağladığı kitap koleksiyonlarının da bulunduğu ifade edildi.

IŞİD'in diğer halk kütüphanelerinde de bulunan koleksiyonlara zarar vermeye Aralık ayında başladıkları ve zarar verdikleri kütüphaneler arasında Müslümanlara ait bir kütüphane, 265 yıllık bir Latin Kilisesi, Dominikan tarikatına ait bir manastır ve M.Ö. 5000'e dayanan eserlerin bulunduğu Musul Müze Kütüphanesi'nin de yer aldığı belirtildi.

kalan karakter 1000

hadiya hadiya

YAZIK... Engel olumalıydı.. diğer kütüphanelerde ne vardır?
Ben bu örgütü anlamış değilim, şeytan desem değiller. Ne yerler, ne içerler, kimdir bunlar? Amaçları ne? İSLAM kelimesi pis ağızlarına alarak daha ne kadar kötüye kullanacakalar. Başlı başına bir BİLEMECE örgütü, 1980 den beri batı sömürüsünün çıkartığı savaşların kanserleşmiş şekli!! Cahiller ve sömürücüler böylece İSLAMA saldırır ama çocuk dahi bilir bunların iç yüzünü

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır0
cevapla 26.02.2015 02:10
ahmet kaan gençtürk ahmet kaan gençtürk

bu kitapları tv devleti neden almadı ki yazık ya resmen ingiliz işi

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır2
cevapla 25.02.2015 21:34
SıradanVatandaş SıradanVatandaş // TRABZON

eserleri yakmaları moğolları hatırlattı

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır1
cevapla 25.02.2015 20:54

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.