X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER ABD'li Prof. McCarthy: Soykırımı Ermeniler yaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

ABD'li Prof. McCarthy: Soykırımı Ermeniler yaptı

  • Giriş Tarihi: 1.3.2015 14:11
ABD'li Prof. McCarthy: Soykırımı Ermeniler yaptı
ABD'li Prof. McCarthy: Soykırımı Ermeniler yaptı

Dünyayı kandıran Ermenilere Prof. Justin McCarthy'den anlamlı yanıt geldi. McCarthy, "Ermeniler, İngilizlerle ve Ruslarla anlaşıp vatan hainliği yaptılar. Elimizdeki binlerce belge Türklerin değil, Ermenilerin soykırım yaptığını gösteriyor" dedi.

Sözde Ermeni soykırımı konusunda ABD'li tarihçi Prof. Justin McCarthy'den çarpıcı bir açıklama geldi.

McCarthy, "Türkler değil, Ermeniler soykırım yaptı" dedi. Louisville Üniversitesi Tarih Profesörü Justin McCarthy, Toronto Üniversitesi'ndeki "Doğu Anadolu'daki İnsanlık Trajedisinin 100. Yılı" konulu konferansta konuştu. 1915 Türkiyesini anlamak için büyük fotoğrafa bakmak gerektiğini ifade eden Justin McCarthy, "Osmanlı, Ermenileri bile Ermenilerden korudu. Ermenilerin ise doğuda Osmanlı askerlerini, devlet görevlilerini, valileri bile öldürdü, işkence etti. Şimdi kim soykırım suçlusu? Herhalde Osmanlı değil" diye konuştu. Birilerinin 100 yıldır Osmanlı'nın Ermenileri katlettiğine dair belge aradığını söyleyen McCarthy, "Elimizde binlerce ama binlerce belge var. Bu belgeler Türklerin değil, Ermenilerin soykırım yaptığını gösteriyor. Osmanlı arşivleri açık ama Ermenilerin ki değil" açıklamasında bulundu.

ELİMİZDE BİNLERCE BELGE VAR

ABD'li Tarihçi, McCarthy, "Elimizde binlerce ama binlerce belge var. Bu belgeler Türklerin değil, Ermenilerin soykırım yaptığını gösteriyor" dedi.

kalan karakter 1000

anonim anonim

benim bildiğim kadarıyla, Osmanlı'nın 20. yy. kabinelerinde ve hatta 1915'te iki tane Ermeni vezir (bakan) var. Son yıllarında sıkça doğuda, çeşitli yerlerde Ermeni isyanları olmasına rağmen kabineden hiç Ermeni vezir eksik olmuyor. Ama Nazi Almanyası'nda bakanlar kurulu ve kuvvet komutanları arasında numune olarak da olsa Yahudi, çingene vs. yok...

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır0
cevapla 01.03.2015 18:29
Alp Alp

Ayrıca en son katliamlarıda Hocalıdır.

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır0
cevapla 01.03.2015 17:25

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.