X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Vladimir Putin ortalarda yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Vladimir ortalarda yok

  • Giriş Tarihi: 12.3.2015 11:13 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 12:33
Vladimir Putin ortalarda yok
Vladimir Putin ortalarda yok

Devlet Başkanı Vladimir ’in bir haftadır ortalarda görünmemesi, akıllara “Hasta mı” sorusunu getirdi.

Kazakistan'ın başkenti Astana'da 12-13 Mart tarihleri arasında yapılması planlanan , Kazakistan, Beyaz Rusya Liderler Zirvesi'nin, 'in katılamayacağını bildirmesi nedeniyle ileri bir tarihe alındığı açıklandı.

Zirveyi düzenleyen Kazak diplomatlardan biri de "Putin herhalde rahatsızlanmış. O yüzden gelemiyor" deyince, "Putin nerede" sorusu tüm Rusya'nın gündem konusu haline geldi.

Rusya'daki gazete ve haber ajansları, Putin'in 5 Mart'tan bu yana kamuoyunun karşısına çıkmadığını belirledi. Putin son olarak 5 Mart'ta İtalya Başbakanı Matteo Renzi'yi Kremlin Sarayı'nda kabul etmişti.

"EMİN OLABİLİRSİNİZ..."

Kremlin Sarayı resmi internet sitesinde Putin'in son günlerde iki bölge valisi ve Rusya Güvenlik Konseyi toplantısına katıldığını duyuruyor. Ancak tüm bu görüşmeler basına kapalı yapıldığı için Putin'in orada olup olmadığı bilinmiyor.

Putin'in Basın Danışmanı Dmitriy Peskov da söylentileri yalanlayarak, "Emin olabilirsiniz. Başkan Putin sapasağlam" açıklamasını yaptı.

Putin'in nerede olduğunu ve neden ortalarda görünmediğine açıklık getirmeyen Peskov, Astana Zirvesi'nin üç ülke liderinin aldıkları ortak kararla ileri bir tarihe ertelendiğini söylemekle yetindi.