X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Arap Birliği'nden uluslararası topluma kınama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Arap Birliği'nden uluslararası topluma kınama

  • Giriş Tarihi: 15.3.2015 23:46
Arap Birliği'nden uluslararası topluma kınama
Arap Birliği'nden uluslararası topluma kınama

Arap Birliği, İsrail hapishanelerindeki Filistinli tutuklulara yönelik "vahşice ihlallere sessiz kalmaya devam eden" uluslararası toplumu kınadı.

Birlikten yapılan yazılı açıklamada, "İsrail hapishaneleri ile işgal kamplarında Filistinlilerin kasıtlı tıbbi ihmale maruz bırakılmalarını ve yaşadıkları trajik durumları yakından incelemek üzere bir heyet göndermekten aciz kalan uluslararası toplumu kınıyoruz" denildi.

Açıklamada, Filistin Esirler ve Serbest Bırakılanlar Komisyonu'nun raporuna da yer verilerek, İsrail cezaevlerinde zor şartlar altında hayatını sürdüren 20'si kadın 230'u çocuk ve 180'inin durumu kritik en az bini hasta olmak üzere 6 bin 500'den fazla Filistinli tutuklu ve mahkumun olduğu belirtildi.

Komisyon raporunda, İsrail'in en büyük hapishanelerinden Ofer'de, her geçen gün artan tutuklu sayısı nedeniyle 800 Filistinlinin gıda, kışlık giyecek ve ilaç sıkıntısı çektiğine işaret ederek, "İşgal yönetimi, esirlere yönelik yakınlarının ziyaretleri engelleme, polis köpekleriyle gece baskınları, hasta tutukluları sağlık hizmetlerinden mahrum etme gibi bir dizi keyfi uygulamalar yapmaktadır" ifadelerine yer verildi.

Raporda ayrıca, İsrail'in son yıllarda yargılama yapmaksızın aralarında eski bakan ve milletvekillerinin de bulunduğu 65'ten fazla siyasiyi tutukladığı kaydedilerek, halihazırda 16 milletvekili ile 2 eski bakanın tutukluluğunun sürdüğü ve söz konusu uygulamaların uluslararası hukuka, demokratik, ahlaki ve insani değerlere aykırı olduğu kaydedildi.

kalan karakter 1000

sanane sanane

yok canım arap birliği bizi kınadı onu unutmuşun
Hani ya siz din kardeşiydiniz….
Hani ya kardeş kardeşi şey etmezdi….
Hani ya siz Arap için milli yas ilan etmiştiniz…
Hani ya siz…
Hani ya…
Hadi be yine kandırıldık….

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 05.08.2015 14:37
ilhan. ilhan.

utanmadan birde yakınıyorlar terbiyesizler israilin bu kadar pervasızca hareket etmesinde ordaki filistinlilerin ölmesinde bir numaralı sorumlu kendileri değilmiş gibi. neden birleşmiş milletlerden medet umuyorlar acizler kendileri neciler el altından israille iş birliği yapıp sonra masum numarası yapıyorlar filistin sorununun çözelememesinin bir numaralı sebebi kendileridir.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 16.03.2015 01:45

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.