X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER CIA'dan İran'a büyük tehdit
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

'dan 'a büyük tehdit

  • Giriş Tarihi: 22.3.2015 18:56
CIA'dan İran'a büyük tehdit
CIA'dan İran'a büyük tehdit

Merkezi Haberalma Teşkilatı () Başkanı John Brennan, ile nükleer müzakerelere ilişkin, "Bence, İran, anlaşmaya varmaması halinde bunun muazzam bedel ve sonuçları olacağının farkında" dedi.

Brenan, Amerikan Fox News televizyonunda katıldığı programda, terör örgütü DAEŞ'in sunduğunun bir dini ideoloji değil, şiddet ideolojisi olduğunu belirtti.

Dünya genelindeki Müslümanların çoğunluğunun DAEŞ'in eylemlerini reddettiğine ve kınadığına dikkati çeken Brennan, "Bu nedenle onlara hiçbir şekilde dini meşruluk vermemeliyiz" ifadesini kullandı.

'ın Irak'ta DAEŞ'e karşı bazı operasyonlara destek vermesiyle ilgili soru üzerine Brennan, Ortadoğu'da DAEŞ'ın varlığının hem hem İran'ın çıkarlarına ters olduğunu söyledi.

Brennan, DAEŞ'in daha fazla ilerlemesini durdurmanın İran'ın da çıkarlarına olduğunu ancak İran'ı müttefik olarak tanımlayamayacaklarını vurguladı. Brennan, "Benim söylemeye çalıştığım, İran'ın Irak'ta kendi çıkarlarını izlediği, bunların bir kısmının DAEŞ ile mücadeleyi de içerdiği" değerlendirmesini yaptı.

Brennan, "ABD'nin İran'ın Irak'ta daha büyük bir rol oynamasına izin verdiği" eleştirilerini ise reddetti.

-"MUAZZAM BEDEL VE SONUÇLARI OLUR"-

Brennan, İran ile nükleer müzakerelere ilişkin değerlendirmesinde, "Bence, İran, anlaşmaya varmaması halinde bunun muazzam bedel ve sonuçları olacağının farkında" dedi.

İran'ın nükleer silah elde etmesini önlemek için ABD'nin elinde birçok seçenek bulunduğuna işaret eden Brennan, "Dolayısıyla bu yoldan gitmeye (anlaşmadan çıkma) karar verirlerse bunun sorumluluğunun kendilerine ait olduğunu biliyorlar" diye konuştu.

Anlaşma olması halinde, İran'ın hala gizliden gizliye nükleer silah elde etmeye çalışıp çalışmadığından nasıl emin olacaklarına yönelik soru üzerine Brennan, bu konunun İran'a güvenmekle ilgili olmadığını belirterek, şu anda İran'ın söylediklerini daha iyi teyit edebildiklerini ve istihbarat servisinin kapasitesinin bu konuda yeterli olduğunu bildirdi.

kalan karakter 1000

ibrahim ibrahim

abd irana iran israile İsrail yine irana racon kesip duruyor..bunların işi gücü milleti uyutmak ve danışıkl döğiş yapmak..ne abd irana ne ira israile kar topu bile atmaz..uyan Müslüman uyan en kısa sürede islam birliği İstanbul merkezli olarak kurulmalı..bakın İstanbul neyi bekliyor başkent olmayı nerenin islam birliğinin Allahu ekber..bunada az kaldı..abd ve Avrupa da salgın hastalıklar sapıklıklar intiharlar aşırı derecede yayılmaya başlaycak zulümleri bela olarak geri dönecek..milletleri uyanacak islam dünyaya hakim olacak inşallah..şmdi Avrupalı ve amirakalı insanlarda gariban aladatılan sömürülen uyutulaninsanlar..onlarda yakında hakikatı görecek haç kırılacak..bu haç baba abd ana Avrupa oğulda İsrail dir..inned dine indelllahil islam..Allah c.c katında hak din islamdır..ve galib olan Allah c.c dir

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır1
cevapla 24.03.2015 01:39
ilker ilker

ibrahim sen uyanan müslümanmisin?

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 26.03.2015 20:54
ahmet tan ahmet tan

abd çıkardan bahsediyor kedi çıkarı.dünyada hiçkimse onlar için önemli değil işi gücü petrolü sömürmek.ama şimdi böyle ama ilerde burunlarından fitil fitil gelicek.türkiye oraların sömürülmesine izin vermez çünkü o topraklar bizim.ancak avucunu yalar abd.abd işi çığrından bir çıkarsın bakın dediklerim nasıl oluyor türkiye ortadoğuyu kökten temizler.ortadoğuda türkiyenin istemediği hiçbirşeye kimse cesaret edemez.az kaldı.türk arap birliğinin kurulmasına.istanbul merkezli birlik yakında kurulucak.ortak ordu.ortak para birimi.ileride bu birlik dünyaya hakim olucak.bütün dünya türk arap birliğinin etrafında dönücek.topraklar çok genişlicek.afrikanın yarısı ortaasya ortadoğu ileride çinin hepsi.bu birlik topraklarının içinde olucak.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır3
cevapla 22.03.2015 19:40
Altay Altay

Ahmet Tan Beyefendi, Hayal gucunuz Muthis.Temenni edelim olur isallah.

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır1
cevapla 23.03.2015 00:04
dosya dosya

amerikanin cia si israile calisiyor bu nedenle irani tehdit ediyor peki amerikayla neler olabilir bir de bunu düsün

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 22.03.2015 19:27

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.