X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Ermenistan'dan küstah Türkiye açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

'dan küstah açıklaması

  • Giriş Tarihi: 13.4.2015 10:36 Güncelleme Tarihi: 13.4.2015 11:04
Ermenistan'dan küstah Türkiye açıklaması
Ermenistan'dan küstah Türkiye açıklaması

Dışişleri Bakanı Edvard Nalbandyan, 'nun Ermeni Tehciri'ni 'soykırım' olarak nitelemesine ilişkin açıklama yaptı

Katoliklerin ruhani lideri 'nun, sözde Ermeni Soykırımı kurbanlarını anmak için Vatikan'da düzenlediği ayine katılan Eduard Nalbandyan, buna ilişkin n Adnkronos haber ajansına açıklamalarda bulundu.

''PAPA GİBİ BÜYÜK ŞAHSİYETLERİN...''

Ayin sırasında Papa'nın, 20. yüzyılın ilk soykırımının Ermenilere yapıldığına ilişkin sözlerini değerlendiren Nalbandyan, "Son günlerde çok sayıda uluslararası kuruluş, soykırımı tanıyan açıklamalar yapıyor, kararlar alıyor ve 'ye de bu yönde adım atması için çağrıda bulunuyor. Papa'nın açıklamaları, bu bağlamda evrensel değerlere eklendi. Türkiye bunu anlamaya başladığında, uluslararası toplum ve Papa gibi büyük şahsiyetlerin de ne demek istediğini anlayacaktır" diye konuştu.

Ermeni Bakan, Türkiye'nin, geri kalan uluslararası toplumdan farklı bir dil kullandığı durum içinde olduklarını da ekleyerek, "Türkiye başka bir dil konuşmaktan da anlamıyor gibi görünüyor" dedi.

"PAPA'NIN AÇIKLAMALARI, ERMENİ HALKI İÇİN BARIŞ MESAJIDIR"

Papa'nın açıklamalarının çok önemli bir mesaj içerdiğini söyleyen Dışişleri Bakanı, "Ermeni halkı için bir barış mesajıdır bu, ama aynı zamanda, uluslararası topluma hitaben insanlığa karşı suçları ve soykırımları da önlemek için bir mesajdır" dedi.

Papa'nın 1 milyar 200 milyon Katolik Hıristiyanın lideri olduğunu vurgulayan Nalbandyan, "Onun görüşleri, tüm bu insanların görüşlerini yansıtmaktadır. Ermeni toplumu da kendini, gelecekteki suçları önlemeye katkıda bulunmaya zorunlu hissediyor" ifadelerini kullandı.

"TÜRKİYE AHDE VEFA KURALINA UYMADI''
Türkiye ve Ermenistan arasında, sözde soykırım iddialarıyla ilgili ortak tarih komisyonu kurulmasından, Türkiye-Ermenistan kara sınırının açılması ve karşılıklı büyükelçi atanmasına kadar birçok hassas konuyu içeren protokol imzalandığını da hatırlatan Nalbandyan, "Ancak imzalanan ve müzakere edilmeye başlanan bu protokol, kağıt üzerinde kaldı, çünkü Türkiye'nin bu barış sürecini ileriye taşımak için kendi içinde gücü yoktu. Bu nedenle Türkiye, varılan anlaşmalara uymayı öngören 'ahde vefa' ilkesini ihlal etti" diye konuştu.

"TÜRK HALKINI VE HÜKÜMETİNİ AYRI TUTUYORUM"

Ermenistan Başbakanı Serj Sarkisyan ise, Vatikan'daki ayin sonrası Ansa haber ajansına yaptığı açıklamada, "Eminin Papa'nın bu sözleri, Türk hükümeti ve Türk liderler tarafından iğneleyici olarak algılanacaktır. Türk hükümetini, Türk halkından ayrı tutuyorum. Eminim Papa'nın sözleri, birçok Türkün kalbine ve aklına dokunacaktır ve Ermenilere karşı yapılan soykırımı bir kez daha düşünmelerine ve tarihin yükünden kurtulmalarına vesile olacaktır" ifadelerini kullandı.

İtalya'daki Ermeniler Birliği'nden yapılan açıklamada da Papa'nın sözleri, "Nihayet 100 yıl sonra, halkımıza yapılan soykırımı kabul etmeye doğru çok önemli bir adım atıldı. Papa'nın sözleriyle şehitlerimizi gömmek için çok uygun bir mezar oldu" diye değerlendirildi.

DAEŞ'DEN ABD'Yİ ŞOKE EDEN TEHDİT

kalan karakter 1000

ne bekliyorsunuz ne bekliyorsunuz

600 sene islamın kılıcı ol, onca haçlı savaşında hepsini yen, denizleri dar et, karaları dar et, viyanaya dayan, 3 kıta bir devlt ol, eeeee olacak böyle kuyruk acılar... dünya üzerinde amerika, japonya ve bir kaç devlet/devletçik dışında tümüyle savaşmış ve yenmiş bir devlete karşı beslenen kin, nefret ve kıskançlık duygularının ortak adıdır SOYKIRIM

Aynı Görüşte misiniz?
evet12
hayır2
cevapla 23.04.2015 19:35
trk221 trk221

Zaten avucum kaşınıyordu, savaş ilan edin de dümdüz edelim Ermenistanı, Irakı ve Süriye'yi sonra politika yaparsınız.

Aynı Görüşte misiniz?
evet12
hayır4
cevapla 20.04.2015 20:40
Mahmut Mahmut

Rusya da sizi dümdüz eder hiç yorma kendini :)

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır7
cevapla 27.04.2015 23:32
Ertuğrul Ertuğrul

Onlar diyorlar ki, kanını verdiğin toprakları masa başında ver.

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır4
cevapla 20.04.2015 08:55
hellenic hellenic

yalanci ermeniler

Aynı Görüşte misiniz?
evet17
hayır4
cevapla 17.04.2015 23:59
vatandas vatandas

Okadar bu Ermenistani seviyorsa Ab alsinlar birligine uye yapsinlar,Bakalim Rusya izin verecek mi, Ulke Rusyanin yalakasi, Diaspora da Batini yani ikiside uckyatci. BM karalarina uymayan da Ermenistan, Ozaman NEDEN hala bu Ulkeye ABD ve AB AMBARGO uygulamiyor, Ayrica Rusya ve Iran ambargoyu Ermenistan gibi ulkerin yardimiyla deliyor. Bu konuyu gndeme gtirtelim ve baski yapalim , Ayrica eski nuclear santralini, Ermenistanin kalbi artik tehlikeli ve KAPATILMASI icin dunya kamoyununa baski yapalim, hep birlikte, Bunu TRE degil, Azeri, gurcu, kurt, Bosna ve Moldava dile getirip Biz logistic destek verelim, cunku bu santral ikinci cernobil olursa bu ulkelerde etkilenir. AB ve ABD de ermeni ve Yhaudi lobilerinden daha guclu Turk ve Azeri lobileri yaratip bunlarin tek gorevi bu konu hakinda hakikati anlatip, diyer lobilerin etkinliklerini, baglantilarini ENGELEMEK olmali, Bu konuyu yillardir ihmal etik ve hakliyken HAKSIZ duruma dustuk

Aynı Görüşte misiniz?
evet22
hayır4
cevapla 16.04.2015 23:47

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.