X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER 4 milyon liralık trafik kazası Çin'i karıştırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

4 milyon liralık trafik kazası Çin'i karıştırdı

  • Giriş Tarihi: 14.4.2015
4 milyon liralık trafik kazası Çin'i karıştırdı
4 milyon liralık trafik kazası Çin'i karıştırdı

Çin'de 1.7 milyon liralık Lamborghini ile 2.3 milyon liralık Ferrari çarpıştı. Sürücülerin işsiz gençler olması, "Babaları kim" tartışması yarattı

Çin'in başkenti Pekin'de bir Lamborghini sürücüsü ile yan yana gittiği Ferrari girdikleri tünelde kontrollerini kaybederek duvara çarptı. Lamborghini hurdaya dönerken Ferrari'nin de ciddi şekilde hasar gördüğü bildirildi. Polis, kazadan ziyade araçların fiyatı, kime ait olduğu ve şoförlerin nasıl bir aileden geldiğini sorguladı. Her iki sürücünün de 20'li yaşlarda ve işsiz olması, gençlerin bu denli lüks bir otomobili nasıl kullanabilecekleri sorularını beraberinde getirdi. Söz konusu gençlerin, siyaset veya iş dünyasından birinin oğulları olması ihtimali üzerine ülke genelinde tartışmalar başladı.

BU ARAÇLARI NASIL ALDILAR?

Konu hakkında fikir belirten muhalifi isimler; "Sosyalizm gerçekten çok güzel bir şey. İşsiz olanların Lamborghini almasını sağlıyor" diyerek ülkedeki sosyal düzeni eleştirdi. Kazanın tutanağını yazan polisler, Lamborghini'nin en az 650 bin dolar (1 milyon 720 bin lira) ettiğini, Ferrari'nin fiyatının ise 900 bin dolara (2 milyon 385 bin lira) kadar çıkabileceğini aktardı.