X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Görmez'den Papa'ya: Acılar yarışırsa Vatikan kaybeder
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Görmez'den 'ya: Acılar yarışırsa kaybeder

  • Giriş Tarihi: 14.4.2015 11:11 Güncelleme Tarihi: 14.4.2015 12:50
Görmez'den Papa'ya: Acılar yarışırsa Vatikan kaybeder
Görmez'den Papa'ya: Acılar yarışırsa Vatikan kaybeder

Diyanet İşleri Başkanı Görmez, “Tarihte yaşanmış acılar üzerinden toplumlar birbirini sorgulamaya kalkarsa en büyük zararı görür” dedi.

Önceki gün, 1915 olayları için '' deyip Ermeni Diaspora'sının kalbine giren Katolik dünyasının dini lideri Francis'e cevap Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'den geldi. Papa'ya Batı'nın misyonerlik ve sömürgecilik üzerinden yaptığı zulümleri hatırlatan Görmez, dünyadaki siyasi politik lobilerin, PR şirketlerinin din kurumlarının duaları ve ayinlerine kadar uzanmasının düşündürücü ve üzücü olduğunu söyledi.

VATİKAN VE PAPA SİYASİ İŞLERE BULAŞMASIN

Prof.Dr. Mehmet Yılmaz, ve Papa'nın siyasi işlere bulaşmasını hoş karşılamadığını belirterek "Vatikan gibi ciddi bir din kurumu ve Papa Francis gibi bir din adamının bu tür siyasi politik lobilerin etkisinde kalarak milletimize, tarih boyunca birlikte yaşama hukukunu inşa etmiş bir millete bu mesnetsiz iddiaları hem de dua ve ayin üzerinden ifade etmiş olmasından son derece üzüntü duydum. Biz eğer tarihte yaşanmış acılar üzerinden toplumları yargılamaya çalışırsak bundan en çok zararı Vatikan görür.

AFRİKA COĞRAFYASINDA TRAJEDİ YAŞANIYOR


Bizim tarihimizde misyonerlik üzerinden sömürgecilik olayı hiç olmamıştır. Din adamlarına düşen tarihteki acılardan çok bugünün acılarına yönelmek olmalıdır." Görmez, bugün acıların tarihteki acılardan daha büyük olduğunu ifade ederek şöyle konuştu: "Coğrafyamız büyük acı yaşıyor, milyonlarca insan yerlerinden yurdundan edildi, katledildi. Arakan'da hâlâ bir katliam devam ediyor, Afrika coğrafyasında büyük trajedi yaşanıyor. Bugünün aklıselim din adamlarına düşen, tarihteki acılardan çok bugün yaşanan acıları ortadan kaldırmak için üzerimize düşen vazifeleri yerine getirmektir. Kaldı ki ben bu açıklamayı İncil'de en çok ismi geçen şehir olan Antakya'dan, bin yıllardır Hazret-i İsa'nın havarilerini bağrında taşıyan Antakya'dan bunları söylüyorum."

kalan karakter 1000

DD DD

unutmayalim ki vatikan ermenileri, yahudileri ve hristiyanlari kollayan bir zengin ulke. musluman bir ulkenin bunlardan birsey beklemesi hatadir.bunlar bize bir samar vururlarsa, bizim 10 samar vurmaya hakkimiz da var elimizde dellillerimiz de var.batinin zenginlerinin ayakta tuttugu ve sadece bunlar icin dini politika yapan bir yer.bunlara Turkiye sinirlari kapanmali.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 15.04.2015 00:19
Timbuktu Timbuktu

Vatikan herhangi bir din kurumu degildir- katolik de gözükse, sadece Aglama-Duvari olarak dünyaya gösteriliyor -, gizli yapisi tamamen bir MAFYA-koludur. Gerenken yerden sopa gösterildigi zaman - maalesef ülkemde olan CHP ye gibi - hareket etmeye basliyor.

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır0
cevapla 14.04.2015 12:06
arda arda

cok biliyorsun hangi unuvrstede hocalik yapiyorsun?

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır4
cevapla 14.04.2015 12:27
cenk cenk

madem katliam ları kınıyorsunuz,bu katliamlara niye sesin çıkmıyor,çünkü çıkarı söz konusu değil,kaldıki bu millet düşmanına bile iyi davranmıştır,

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 14.04.2015 11:58
GUL GUL

En güzel cevabı vermiş.

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır0
cevapla 14.04.2015 11:18

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.