X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER "Yahudi Soykırımı'nın bedelini biz ödüyoruz"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

" Soykırımı'nın bedelini biz ödüyoruz"

  • Giriş Tarihi: 17.4.2015 09:58 Güncelleme Tarihi: 17.4.2015 10:25
"Yahudi Soykırımı'nın bedelini biz ödüyoruz"
Yahudi Soykırımı'nın bedelini biz ödüyoruz

'de, 2'nci Dünya Savaşı sırasında soykırıma maruz kalan ler çeşitli etkinliklerle anılırken, halkı 'da işlenen bu suçun bedelinin kendilerine ödettirildiğini belirtiyor.

İkinci Dünya Savaşı sırasında Avrupa'da yaşanan Yahudi Soykırımı'nı (Holokost) tasvip etmediklerini ve kınadıklarını belirten Filistinliler, İsrail'in Filistinlilere yönelik işlediği suçlarla, "başkalarının suçunu kendilerine ödettirdiğini" vurguluyor.

İsrail'deki anma törenleriyle ilgili AA muhabirine konuşan Filistinli İbrahim İyad (47), "İsrail Yahudi soykırımının yasını tutuyor ve bunu tanımayanları kınıyor. Bununla birlikte Filistinlilere karşı benzer savaş suçları işlemekten geri durmayan İsrail, (Gazze Şerdi'nde geçtiğimiz yaz olduğu gibi) asker-sivil ayrımı gözetmeden kadın, çocuk, yaşlı herkese saldırıyor" ifadelerini kullandı.

-FİLİSTİN'DE HER GÜN HOLOKOST

İsrail işgali altında bulunan Batı Şeria'nın en büyük şehirlerinden Ramallah'ta ikamet eden İyad, "Filistinliler hergün 'Holikost'u yaşıyor" değerlendirmesinde bulunarak, "Yahudi Soykırım'ı Avrupa'da gerçekleşti ama bedelini Filistin halkı ödüyor. Bu ahlaki değerlerden yoksun ve ironik bir durum" diye konuştu.

"Soykırıma uğramış bir millet bunun aynısını başka bir millete nasıl reva görebilir?" sorusunu soran Filistinli Ala Cemal (33) da, "Kudüs'ü Yahudileştirme faaliyetlerini ve yerleşim yeri inşaatlarını sürdüren İsrail, hiçbir hakkı olmadığı halde işgal ettiği topraklarda günlük olarak cinayet ve tutuklamalarına devam ediyor" dedi.

kalan karakter 1000

mehmet mehmet

acıdığın zaman acınacak hale düşüyorsun demek ki.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 17.04.2015 11:27
BHY BHY

Darwin ne demiş , üst ırk alt ırkı yok edecek zayıfa yaşam hakkı yok. İslamın tersi bir düşünce dünyayı sarmış durumda ya güçlü ol, yada yok olacaksın. Bugün onlara yarın Bize güçlenmek gerekir. Ayaklara köstek taktırmadan uçmak ve çekinilen olmak ( onların üst ırk kavramı paraca zengin insalıkça zayıf vicdansız, ahlaksız)

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 17.04.2015 11:19
ismail ismail

Butun avrupada Yahudi soykirimi islenirken tek Yahudi koruyani TURKIYE oldu.

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 17.04.2015 10:13
hu hu

günaydin yikmasaydin sana verilen söze kanmasaydin yazik vallahaki yazik ama kafa ayni insallah durumuz daha iyi hale gelide bazi seyler meydana cikar da tekrarlanmaz

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 17.04.2015 10:07

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.