X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Almanya'dan şaşırtan çıkış: Savaş tazminatı verebiliriz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

'dan şaşırtan çıkış: Savaş ı verebiliriz

  • Giriş Tarihi: 5.5.2015 09:45 Güncelleme Tarihi: 5.5.2015 14:58
Almanya'dan şaşırtan çıkış: Savaş tazminatı verebiliriz
Almanya'dan şaşırtan çıkış: Savaş tazminatı verebiliriz

Cumhurbaşkanı Joachim Gauck, Yunanistan'a İkinci Dünya Savaşı için savaş ı verilmesinin düşünülebileceğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Joachim Gauck'tan bomba bir açıklama geldi. Süddeutsche Zeitung'a konuşan Gauck, Yunanistan'ın Almanya'dan İkinci Dünya Savaşı için istediği savaş ına değinerek, "Bizim gibi tarih bilinci yüksek bir ülke için yapılacak doğru şey tazminat olasılıklarını düşünmektir" diye konuştu.

İŞTE ALMANYA'NIN BİLİNMEYENLERİ

TAZMİNATLA İLGİLİ KOMİSYON ÖNERİLMİŞTİ

Geçen cuma günü Yunanistan'da, Nazilerin ülkede öldürdükleri insanları anma günüydü. Yunanistan Meclis Başkanı Zoi Konstantopulu, Yunanistan'ın İkinci Dünya Savaşı nedeniyle Almanya'dan savaş tazminatı talebiyle ilgili siyasi partiler tarafından komisyon oluşturulması için öneri sunmuştu. Konstantopulu'nun, bu konuda daha önce oluşturulan komisyonun geliştirilerek yeniden yapılanmasını öngören önerisinin yarın parlamentoda görüşülerek karara bağlanacağı bildirilmişti. Yunanistan Adalet Bakanı Nikos Paraskevopulos 2000 yılında alınan bir mahkeme kararını anımsatarak Almanya'dan İkinci Dünya Savaşı için savaş tazminatı isteyebileceklerini belirtmişti.

BEKLENEN TAZMİNATLAR TOPLANAMADI, KONU RAFA KALKTI

İkinci Dünya Savaşı döneminde Nazi işgali altında olan Yunanistan'ın Distomo köyü, 1944 yılının Haziran ayında 218 köylü Nazi güçleri tarafından öldürülmüştü. 2000 yılında ise bu katliama karşı Yunanistan Yüksek Mahkemesi bir karar aldı ve Yunanistan ülkesinde bulunan bazı Alman okulları ve Goethe Enstitüsü'ne 30 milyon doları toplamak için icra gönderdi. Fakat beklenen tazminatlar toplanamadı. Daha sonra konu rafa kalktı.

"YENİ ALMANYA"

Yunan Bakan Paraskevopulos konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yapmıştı: 2000 yılında alınmış olan bir mahkeme kararı var. Ben bu kararı uygulamak zorundayım. Bu kararı engel gözetmeden vermeye hazırım. Almanya ise 1990 yılında Doğu ve Batı Almanya'nın birleştiğini hatırlatarak 'ortaya yeni bir Almanya' çıktığını belirtiyor ve Nazi döneminde yapılan suçların cezasını çekmek istemiyor.

kalan karakter 1000

adam olun adam adam olun adam

yuna destek vatikan demistir türkiye le ugrasin diye daha cok ödersimiz almanya yüzsüz almanya

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 05.05.2015 15:02
Adnan Adnan

Almanya avrupa birleşik devletleri başkanlığını bırakmamak için yunanistanın her blöfünü görmek zorunda.Yunanistana açil nakit lazım,para verebilmek için almanlara anlatılacak bahane bulunmalı çünkü almanlar rum kesimine ve yunanistana çok taviz verildiğini,vergilerinin bir kısmını bu haylaz çocuklara harcanmasına kızıyorlar.Kısaca bu günün bahanesi savaş tazminatı,üstelik daha önce ödenmiş olsa bile.Gelecek ödemenin bahanesi ne olur bilemeyiz.Yunanlılar almanları kuyruğundan yakalamış açıkca söylüyorlar A.B kağıtan kule yunanistan kartını çekin yıkılır.Almanlarda bu para, yunanistandada bizim muhalefet gibi olmayan para ile lüks yaşama tarzı olduğu sürece bu iş devam eder gider.Hadi yunanlılar bir enayi bulmuş sömürüyorlar peki bizim muhalefet bol keseden attıkları için kimi bulacak tabiki 2002 öncesinde yaptıkları gibi Ülkeyi imf kapılarında kredi için yatıracaklar,Derviş ile imf,ye yalvaracaklar.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 05.05.2015 15:01
rmz rmz

biz yunanlara burnumuzun dibindeki adaları tazminat olarak vermişiz. Daha fazla verelim mi?

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 05.05.2015 14:46
Altan Altan

Raconu çizdirmeden yunan halkına bazı şeyleri kabul ettirmenin hince bir yolu.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 05.05.2015 14:45
Kazim Kazim

Mesele ne biliyormusunuz! Mesele yunan deyil mesele sözde ermenikatliaminin önünü açmak ! Türkiyeyi adeata birkez daha dünyanin önünde diz çökertmek ! Benden yazmasi ! Bakiciyiz ve göriciyiz!

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 05.05.2015 14:34

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.