X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Türkiye Lüksemburg Büyükelçisini çağırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Türkiye Büyükelçisini çağırdı

  • Giriş Tarihi: 7.5.2015 17:37 Güncelleme Tarihi: 7.5.2015 19:04
Türkiye Lüksemburg Büyükelçisini çağırdı
Türkiye Lüksemburg Büyükelçisini çağırdı

Dışişleri Bakanlığı, Parlamentosu'nun 1915 Olayları'nı 'soykırım' olarak tanıyan tasarıyı kabul etmesiyle ilgili yazılı açıklama yaptı.
Açıklamada "Lüksemburg Parlamentosu'nun tarihi gerçekleri ve hukuku çarpıtarak almış olduğu haksız kararı kınıyor ve şiddetle reddediyoruz.

Karar, Lüksemburg Parlamentosu'nun, atıfta bulunduğu 1948 tarihli BM Sözleşmesini anlamaktan çok uzak olduğunu ve örnek aldığı bazı parlamentoların düştüğü yanlışa ortak olduğunu göstermektedir. Türkiye'nin Lüksemburg'daki Büyükelçisi Levent Şahinkaya ise istişareler için Ankara'ya çağrılmıştır." " denildi.

Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklama şöyle; "Lüksemburg Parlamentosu'nun tarihi gerçekleri ve hukuku çarpıtarak almış olduğu haksız kararı kınıyor ve şiddetle reddediyoruz. Karar, Lüksemburg Parlamentosu'nun, atıfta bulunduğu 1948 tarihli BM Sözleşmesini anlamaktan çok uzak olduğunu ve örnek aldığı bazı parlamentoların düştüğü yanlışa ortak olduğunu göstermektedir. Parlamentolar, kendilerini uluslararası mahkemelerin yerine koyup, soykırım gibi çok ciddi bir suç hakkında hüküm vermeye kalkarlarsa, tarihi ve hukuku istismar etmiş olurlar.

Türkiye, Ermenilerle ortak tarihinin acılı sayfalarını onurlu bir şekilde ve karşılıklı saygı içinde anmaya devam edecektir. Konuya ilişkin görüşlerimiz Bakanlığa çağrılan Ankara'daki Lüksemburg Büyükelçisine iletilmiştir. Türkiye'nin Lüksemburg'daki Büyükelçisi Levent Şahinkaya ise istişareler için Ankara'ya çağrılmıştır."

kalan karakter 1000

nevet... nevet...

Ne tuhaf. hangi ülkeye bağlı olduklarını acayip belli ediyorlar .Avusturyada almanyadan kopmamıştıki oda evet demişti. bundan sonra anlaşılacağı üzere hangi devlete bağlıysa Avrupa ülkeleri ona göre cevap verirler....(Tabir yerindeyse bant gibi yapışmışlar.)yahu ayıp tarihe bakılsın bile demiyorlar ? Osmanlı gibi bir ulusu nasıl iftira atılır yahu? ee çeteler Türkü,kürdü, arabı,müslümanı linç et buyuryurmu diyecekti? bu olaya soykırım diyen ülkeler Tarih sizin bu rezilliğinizide belgeliyor. ve evet diyor.

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 07.05.2015 19:09

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.