X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER İşte Mursi'nin mahkemedeki son savunması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

İşte 'nin deki son savunması

  • Giriş Tarihi: 18.5.2015 13:22 Güncelleme Tarihi: 18.5.2015 15:23
İşte Mursi'nin mahkemedeki son savunması
İşte Mursi'nin mahkemedeki son savunması

2011 yılında HAMAS üyelerinin de içerisinde bulunduğu bir grup siyasi tutuklunun cezaevinden firarından ötürü suçlanan 'nin içerisinde bulunduğu 106 kişi hakkında kararı verildi. Mursi’nin idam kararı verilmeden önce de yaptığı son savunma medyaya sızdı.

Cumhurbaşkanı Muhammed ve Dünya Müslüman Alimler Birliği Başkanı Yusuf el Karadavi'nin de aralarında bulunduğu 106 kişi hakkında Mısır si tarafından verilen kararı görüşü alınmak üzere Mısır Müftüsüne gönderildi. İsrail tarafından geçtiğimiz yıl katledilen HAMAS üyelerine dahi idam cezası verilen davanın son duruşmasında Mursi'nin yaptığı konuşması basına sızdı

MURSİ'Yİ İDAMA GÖTÜREN SEBEPLER-TIKLAYIN

İŞTE O SAVUNMA


'ALLAH BİZE YETER, O NE GÜZEL VEKİLDİR'

"Onlar, Allah'tan gelen nimet ve keremin; Allah'ın, müminlerin ecrini zayi etmeyeceği müjdesinin sevinci içindedirler. Kendileri savaşta yara aldıktan sonra Allah ve Peygamberin çağrısına koşanlara, hele onlardan iyilik edip sakınanlara büyük ecir vardır. Bir kısım insanlar, müminlere: «Düşmanlarınız olan insanlar, size karşı asker topladılar; aman sakının onlardan!» dediklerinde bu, onların imanlarını bir kat daha arttırdı ve «Allah bize yeter. O ne güzel vekîldir!» dediler.Bunun üzerine, kendilerine hiçbir fenalık dokunmadan, Allah'ın nimet ve keremiyle geri geldiler. Böylece Allah'ın rızasına uymuş oldular. Allah büyük kerem sahibidir.İşte o şeytan, ancak kendi dostlarını korkutur. Şu halde, eğer iman etmiş kimseler iseniz onlardan korkmayın, benden korkun. (Al-i İmran Suresi 171 - 175.Ayetler)

'DÜNYAYA BARIŞ MESAJIYLA GELDİK'

İşte bu, Allah'tan başkasından korkmamamız Allah'ın hepimize çağrısıdır. Allah'ın, asla yolumuzdan geri dönmememiz, O'na sarılmamız ve sığınmamız üzerine yaptığı bu çağrı hepimizedir. Bu çağrı, her zaman 'Allah bize yeter. O ne güzel vekildir' deme çağrısıdır. Bu bize yeter. Allah, kuluna baktığı zaman kulunda emirlerine, sünnete ve ipine sımsıkı sarılmış bir hal ve davetçi bir şahsiyet görmek ister, bu Allah'ın hoşune gider; bu neden Allah'ın ipine sımsıkı sarılın ve dağılmayın. Biz dünyaya barış ve selamet mesajıyla geldik. Biz savaş ya da düşmanlık değil ancak insanların hayrını istiyoruz ve bu hayır inşaallah gerçekleşecek."

Kaynak: Timeturk.com
kalan karakter 1000

ÜMİT ÇELİK ÜMİT ÇELİK

ALLAH IM CUMA GECESİNİN HÜRMETİNE MUHAMMED MURSİYE YARDIM ET

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 22.05.2015 01:37
C.Cahit ÇOBAN C.Cahit ÇOBAN

Allah'ın selamı ve yardımı sizin üzerinize olsun ey Allah yolunda cihat eden Sayın mursi ve arkadaşları Sizler Allah'ın dinini hakim kılmak için cihat ederken firavun'un torunları tarafından tutuklanıp sonrada idama mahkum edildiniz.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 21.05.2015 11:30
gamze gamze

burdan recep tayip erdogana sesleniyorum ekmek neden bir tl ben kucukken 25 kurustu turkiye bu yuzden avrupa birligine giremiyor yazıkkkk

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır4
cevapla 20.05.2015 20:07
ahsen ahsen

bir alimi katledilmesine göz yummaktansa o uğurda şehit olmayı yeğlerim

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 20.05.2015 20:06
büşra ashan büşra ashan

Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi ve Dünya Müslüman Alimler Birliği Başkanı Yusuf el Karadavi'nin de aralarında bulunduğu 106 kişi hakkında Mısır Mahkemesi tarafından verilen idam kararı görüşü alınmak üzere Mısır Müftüsüne gönderilmesi çok saçma.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 20.05.2015 20:04

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.