X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER 'Beyin yiyen' kabile parkinsona umut oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

'Beyin yiyen' kabile parkinsona umut oldu

  • Giriş Tarihi: 12.6.2015
'Beyin yiyen' kabile parkinsona umut oldu
'Beyin yiyen' kabile parkinsona umut oldu

İngiltere'deki Londra Kolej Üniversitesi'nden bilim insanlarının yaptığı araştırma, Papua Yeni Gine'de yaşayan ve ölen akrabalarının beyinlerini yeme âdetleri bulunan Fore kabilesinin, beyni harap eden CDJ hastalığına karşı dirençli olduğunu ortaya koydu. 1950'li yıllara kadar beyin yeme ritüelini sürdüren kabile üyelerinin genlerini inceleyen uzmanlar, bu kişilerin genetik bir mutasyon geçirerek CDJ hastalığının birkaç çeşidine karşı dirençli hâle geldiğini ileri sürüyor. Bu tespitten yola çıkan araştırmacılar, kabile üyelerini inceleyerek, yine beynin zarar görmesine neden olan parkinson hastalığına çare bulmaya çalışıyor. CDJ, deli dana ve parkinson gibi kritik sinir sistemi hastalıklarına prion isimli toksin üreten izole bir protein neden oluyor.

PARKİNSONUN KAYNAĞI BULUNDU
Parkinson hastalığına neden olduğu düşünülen alfasinüklein adlı proteinin, hastalığın gelişmesinde kesin bir rolü olduğu kanıtlandı. Fransa'daki Paris Saclay Nöroloji Enstitüsü'nde görev yapan Fransız ve Belçikalı araştırmacılar beyinde lifler hâlinde biriken bu proteinin hastalığa neden olduğunu tespit etti. Sonuçları Nature isimli bilimsel dergide yayımlanan ve 15 sene süren araştırmanın bulguları bilim dünyasında büyük yankı uyandırdı. Yeni bulgular ışığında proteinin beyinde toplanmasını engelleyecek bir antikor üzerine çalışılacağı belirtildi.

kalan karakter 1000

urfadan urfadan

bizde ölen akrabalarımızın beynini mi yiyelim,,

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 12.06.2015 09:14
hayati hayati

helede kafir topluluklarından böyle aslı astarı olmayan mevzuları birde kılıf uydurmuşlar neymiş bilim adamı bütün kafirliklerde sizlerden çıkmadır iblisin en sevdigi mevzu insan yemek

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 12.06.2015 03:02

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.