X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Tecavüze uğrayan kadınları zorla...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

e uğrayan kadınları zorla...

  • Giriş Tarihi: 15.6.2015 13:26
Tecavüze uğrayan kadınları zorla...
Tecavüze uğrayan kadınları zorla...

polisi, ülkenin güneydoğusundaki Enugu eyaletinde e uğrayan kadınlara zorla doğum yaptırarak, lerine el koyduğu tespit edilen bir kliniğe düzenlenen baskında dokuz genç kadının kurtarıldığını açıkladı.

Polis sözcüsü Ebere Amaraizu, yaptığı açıklamada, kendilerine gelen ihbarlar sonucu yaptıkları baskında, kliniği işleten Ikechukwu Onoh'u tutukladıklarını söyledi. Kliniğin " üreten bir fabrika gibi" çalıştığını belirten Amaraizu, baskında kurtardıkları dokuz hamile kadının şimdilik polis korumasında olduğunu ifade etti.

İNSAN KAÇAKÇILIĞINDA KULLANILIYORLAR

Klinikten kurtarılan kadınların yaşlarının 17 ila 24 arasında değiştiği belirtildi. Genç kadınlardan Happiness Mbaonu (17) istenmeyen gebelik durumu olan kadınların bu klinikte doğum yaptığını ve bebeklerini Onoh'a verdiklerini dile getirdi. Mbaonu, kurbanı olduğunu ve bebeğini dünyaya getirmek istemediğini belirterek, Onoh'un bebekleri karşılığında hamilelikleri süresince kendilerine baktığını söyledi.

'nın güneydoğusunda sıklıkla görülen bu yasa dışı doğum kliniklerinde genellikle reşit olmayan genç kızlar bulunuyor. Kimi kadınların para karşılığı bebeğini satmak için kendi isteğiyle geldiği, kiminin de kaçırılarak tecavüz edildiği bu kliniklerde dünyaya gelen bebekler genelde yerel dini ritüellerde kurban ediliyor ya da insan kaçakçılığında kullanılıyor.