X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Alman Basını yine Erdoğan'ı hedef aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

ı yine Erdoğan'ı hedef aldı

  • Giriş Tarihi: 22.6.2015 12:36 Güncelleme Tarihi: 22.6.2015 14:54
Alman Basını yine Erdoğan'ı hedef aldı
Alman Basını yine Erdoğan'ı hedef aldı

ında 6 gazete, Erdoğan'ın hükümetin kurulamaması durumunda erken seçime işaret etmesini, "Muhalefeti erken seçimle tehdit ediyor" manşetiyle yayınladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın koalisyon görüşmeleri ve hükümetin anayasada öngörülen sürede kurulmaması durumunda erken seçime işaret etmesi, dış basında da yankı uyandırdı. ı Erdoğan'ın sözlerini çarpıtarak, "Erdoğan muhalefeti erken seçimle tehdit ediyor" manşetiyle okuyucularına duyurup provoke etmeye çalıştı

İŞTE AYNI MANŞETİ ATAN O GAZETELER

Die Welt: Erdoğan diğer partileri yeniden seçimle tehdit ediyor

"Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, küçük partilere yönelik baskıları artırıyor. AK Parti ile bir koalisyon kurulamaması durumunda erken seçim kararı alabileceğini söylüyor."

Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ): Erdoğan erken seçimle tehdit ediyor

"Muhalefet Cumhurbaşkanı'nın partisi ile koalisyon yapmaya pek hevesli değil. Hükümet kurulması konusunda başgösteren zorluklar nedeniyle Cumhurbaşkanı Erdoğan, erken seçimle tehdit ediyor."

Süddeutsche Zeitung (SZ): Erdoğan erken seçimle tehdit ediyor

"Türkler iki hafta önce sandık başına giderek yeni parlamentoyu seçti ve iktidardaki AK Parti'ye önemli bir gerileme yaşattı. Şu ana kadar üç muhalefet partisinden hiç biri AK Parti ile koalisyona yanaşmak istemiyor. 45 gün içerisinde hükümet kurulamaz ise Cumhurbaşkanı anayasa gereği erken seçim kararı alabilir. Erdoğan bu anayasal hakkı kullanmakla tehdit ediyor."

Stern: Cumhurbaşkanı Erdoğan erken seçimle tehdit ediyor

"AK Parti iktidarda kalmak için koalisyon ortağı arıyor. Ancak, muhalefet işbirliğine pek yanaşmıyor. Şimdi Cumhurbaşkanı Erdoğan baskıyı arttırıyor. Hükümet kurma konusundaki zorluklar nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan erken seçimle tehdit ediyor."

Der Spiegel: Erdoğan erken seçimle tehdit ediyor

"Türkiye'de seçimlerin üzerinden iki hafta geçmesine karşın henüz bir hükümet oluşmuş değil. AK Parti en güçlü parti olsa da koalisyon ortağına ihtiyacı var. Parlamentoda temsil edilen diğer partiler, AK Parti ile işbirliğine sıcak bakmıyor. Şimdi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan küçük partilere baskıyı arttırdı. Eski başbakan erken seçimle tehdit ediyor."

FOCUS: AKP yenilgisinin ardından Erdoğan erken seçimle tehdit ediyor

"Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koalisyon konusundaki sıkıntılar üzerine erken seçim tehdidinde bulundu."

kalan karakter 1000

Kıymet Kıymet

ÖNEMLI bilgi: Alman basını "kopya çekmiş"! Orjinal haber Fransız haber ajansı (AFP) tarafından yayınlandı! AFP'nin Internet sayfasında Ingilizce versiyonu var! Tercüme hatası var.: Orjinal haberin başlığındaki "warn" kelimenin anlamı "uyarmak", ancak Alman basını "tehdit" olarak tercüme etmiş! Bu arada "Der Spiegel" (Alman dergisi) Internet sayfasında düzeltme notu yayınladı.: "tehdit etti" yerine "erken seçime karşı uyardı" ifadesi!

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 23.06.2015 20:40
vadet yıldırım vadet yıldırım

Recep Tayip Erdoğan sen Ülkemizin ve Müslümanların Nurusun Karanlıklarını aydınlatan Allaha Hamdolsun Allah eksikliyini vermesin.Allayh yardımcın olsun

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır1
cevapla 22.06.2015 23:16
istboy istboy

Almanya'ya sormak lazim...Elalemin derdi niye sizi geriyor diye!!!

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır1
cevapla 22.06.2015 23:04
batman batman

inadına akp

Aynı Görüşte misiniz?
evet10
hayır1
cevapla 22.06.2015 20:49
kteoman kteoman

Bu aralar Almanya'da sanki yapılmış gibi araştırmalar yayınlanıyor. İslamda en meşhur kişiler yayınlanıyor. Aslanım Erdoğan Ürdün ve Fas kralından bile sonra geliyor. Birinci ise İran'dan. İnce tertibi Türk milletinin analiz etmesi lazım. Niçin İran dini lideri birinci gösteriliyor. İsrail ile İran'ın sataşmalarını dikkate almayın. Tiyatronun sahnelerinden biri. Siz içeride birlik olun gerisi kolay. Demir gibi ordu ve eksik olmasın Erdoğan var. Türkiye'ye doğrudan gelebilecek olan başına ne geleceğini biliyor. Parazit yapanlara aldanmayın.

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır1
cevapla 22.06.2015 20:38

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.