X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER PKK terör listesinden çıkarılsın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

PKK terör listesinden çıkarılsın

  • Giriş Tarihi: 24.6.2015 09:58
PKK terör listesinden çıkarılsın
PKK terör listesinden çıkarılsın

Suriye Demokratik Birlik Partisi () Eş Başkanı , Kobani Kantonu Eş başkanı Enver Müslim ve PKK'nın Suriye kolu 'nin kadın savunma birlikleri YPJ'nin komutanı Nesrin Abdullah'tan oluşan bir heyet, İtalya'da temaslarda bulunuyor.

Heyete destek veren Sol ve Ekoloji partisi (SEL) milletvekili Erasmo Palazzotto, Kobani'ye acilen yardım ulaştırılması için insani bir koridor kurulması gerektiğinin altını çizip partisinin PKK'nın terör örgütü listesinden çıkarılması için meclise önerge verdiğini açıkladı.

BAKANLARLA, BAŞKANLARLA ZİRVELER

İtalya parlamentosunun alt kanadı olan Temsilciler Meclisi Başkanı Laura Boldrini ile dün bir araya gelen heyetin, bugün de Dışişleri Bakanı Paolo Gentiloni ile basına kapalı bir görüşme gerçekleştirmesi bekleniyor. Heyet üyeleri, Temsilciler Meclisi Dışişleri Komisyonu'nda da birer konuşma yaparak, bölgedeki gelişmelere ilişkin İtalyan parlamenterleri bilgilendirecek. Heyetin önümüzdeki günlerde de Milano ve Palermo belediye başkanlarını ziyaret edecek.

İtalyan basınında yer alan bilgilere göre, heyet üyelerinin temaslarının merkezinde Kobani'nin yeniden inşası için finans desteği, terör örgütü IŞİD'e karşı mücadele verebilmek için silah yardımı ve ilaç gibi temel ihtiyaçlara ilişkin destek arayışı bulunuyor.

PKK TERÖR LİSTESİNDEN ÇIKARILSIN TALEBİ

Heyet önceki gün ise, İtalyan parlamentosunda bir basın toplantısı düzenledi. Nesrin Abdullah'ın üniformasıyla katıldığı toplantıda konuşan Parlamento Dışişleri Komisyonu üyesi Sol ve Ekoloji partisi (SEL) milletvekili Erasmo Palazzotto, Kobani'ye acilen yardım ulaştırılması için insani bir koridor kurulması gerektiğinin altını çizdi.

Kürtlerin kendi iradesiyle Rojava'da cinsiyet özgürlükçü ve ekolojist bir sistem oluşturmuş olmasını desteklediklerini söyleyen Palazzotto, bunun muhafaza edilmesi için yürütülen mücadelenin meşru olduğunu belirtti. Palazztto, Rojava'daki sistemin, sadece Kürtlerin değil, bölgedeki tüm halklar, inanç grupları ve kültürlerin koruyucusu olduğunu da dile getirdi.

Öte yandan Palazzotto, üyesi olduğu SEL partisinin, PKK'nın terör örgütü listesinden çıkarılması için meclise önerge verdiğini açıkladı.

330 BİN KİŞİ KOBANİ'YE DÖNMEYİ BEKLİYOR

ise, 'nin IŞİD'den daha tehlikeli olduğunu öne sürenlere, "Bizim amacımız öncelikle otonom bölgenin güvenliği ve Suriye'de demokratik bir yapının inşasıdır" diye cevap verdi. Müslim, IŞİD karşısında Rojava'daki başarılarında, buraya ilaç gönderen İtalya sivil toplum kuruluşlarının büyük katkısı olduğunu söyledi.

Enver Müslim ise, yüzde 70'i yıkıma uğramış Kobani'nin yeniden inşası için, direniş sürecinde olduğu gibi uluslararası desteğe ihtiyaçları olduğunu belirtti. Şimdiye kadar 125 civarında kişinin kente geri döndüğünü anlatan Müslim, 330 bin kişinin de bunun için beklediğini söyled

kalan karakter 1000

milo milo

allah türkiyenin yardımcısı olsun kimin kimi öldürdüyü mehçul yamyamlar bile bunu yapmadı geldiler meclise girdiler bilimiyorlar neyapalım nasıl bölelim nasıl parçalayalım biraz önce vergi yatırmaya gittim yapılandıma yapılan vergiyi yatırırken abi yine borcun vardedi görevli hayırdır 2015 in vergi borcu kaçlira 150 lira yaşimdi bu vergiler bizi inim inim inletirken ertugrul öz kökçü çıkmış yunanistanın borcunu türkiye ödesin nah ödesin ola pezevenk senin almış oldugun para sana zehir zıkkım olsun aşagılık pkk geldin sokul oraya orayı burayı karıştırma çık git omeclisten dogru kobaniye orada yaşa şerefsiz soytarı

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 30.06.2015 13:03
ömer ömer

Daha düne kadar Ankaradan cikmayan, sagduyu ve diyalog isteyen ancak yaptiklariyla söyledikleri örtüsmeyen Müslime bakin hele... Cok ince hesaplar pesindeymis anlasilan

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 30.06.2015 12:01

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.