X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Yeni karikatür krizi kapıda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Yeni karikatür krizi kapıda

  • Giriş Tarihi: 8.7.2015 20:27 Güncelleme Tarihi: 8.7.2015 20:49
Yeni karikatür krizi kapıda
Yeni karikatür krizi kapıda

Danimarka'da İslam ve Müslüman karşıtı bir dernek olan SİAD (Stop İslamiseringen af Danmark - Danimarka'nın İslamlaştırılmasını durdur), Amerika'dan elde edilen bazı Hz. Muhammed karikatürlerinin Danimarka'da sergilenmesi için harekete geçtiklerini duyurdu.

Derneğin başkanı Anders Gravers karikatürlerin 3 Mayıs'ta Dallas'ta sergilenen ve saldırıya uğrayan sergide bulunan karikatürler olduğunu ve bunların ne pahasına olursa olsun bir şekilde sergileneceğini ifade ederek, "Karikatürler Danimarka'da ve biz bir çok yerle görüştük. Henüz cevap alamadık ama tabii ki sergilenecekler. Daha yeni terör saldırılarına uğradık. Eğer tehditlere boyun eğeceksek o zaman bu hem demokrasimizin hem de fikir özgürlüğümüzün tehlikede olduğunu gösterir" diye konuştu.

Basın özgürlüğü derneğinden Kathrine Winkel Holm karikatürleri sergilemek isteyenlerin bunu yapmaya hakkı olduğunu savunurken, Danimarka medyasının artık bu cesareti gösteremediğine vurgu yaptı ve bunun bir yenilgiyi kabul etmek anlamına geldiğini savundu.

Kuran-ı Kerim uzmanı Thomas Jöhnk Hoffmann ise Danimarka'nın İkinci Dünya Savaşı'ndan bu yana yaşadığı en büyük uluslararası krize neden olan karikatürlerin benzerlerinin yayımlanması ya da sergilenmesinin benzer sıkıntılar doğurabileceğine dikkati çekti.

Afganistan kökenli hukukçu Khaterah Parwani ise kendisinin böyle bir duruma sinirlenmeyeceğinin altını çizerken, "Bu, onların peygamberi nasıl gördüğünü gösteriyor. Onların çizdiği peygamber ile benim peygamberim aynı olacak diye bir şey yok" yorumunu yaptı.

KARİKATÜRLER AMERİKA'DA SERGİLENMİŞTİ

SİAD'ın sergilemek istediği karikatürler, derneğin Amerika'daki kolu olan "Amerika'nın İslamlaşmasını durdur" grubu tarafından, 3 Mayıs'ta, Dallas yakınlarındaki Garland'da sergilenmiş ve İslam karşıtı Pamela Geller'in yanı sıra Hollandalı siyasetçi Geert Wilders'in de katıldığı sergiye iki kişi tarafından saldırı düzenlenmiş ve her ikisi de güvenlik güçleri tarafından öldürülmüştü.

SİAD'ın geçtiğimiz ay Bornholm adasında yapılan ve 100 bin kişinin katıldığı halk toplantısı ve Kopenhag'daki Kraliyet Kütüphanesinde karikatürleri sergilemek istediği, ancak her iki yerden de ret cevabı aldığı belirtildi.

kalan karakter 1000

mamut mamut

Müslüman olanlar uyumla poltikaları ile beraber artık toplum içinde devlet işlerinde görev almaya başlayınca ülkemiz islamlaşıyor! diyorlar. Öyleyse Müslümanları ülkelerine göndersinler onuda isteyemiyorlar, çünkü böyle çalışkan insanlara İHTİYAÇLARI var! Eee sorun ne öyleyse? asimile edin demek istiyorlar ASİMİLASYON!. bunlar AZINLIK kültürünü kaldıramazlar, yürekleri yufka, korkaklar. Ö yüzden böyle SALDIRIYORLAR! Bu bir analizdir!

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 09.07.2015 01:03
Adem BABA Adem BABA

işsizleri günde 50 euro vererek istedikleri gösteriyi yaptırırlar.
aynı tezgahı ,parelelciler 5 -10 yıl önce karaçarşaf giydirerek Türkiyedede uyguladılar.

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır0
cevapla 08.07.2015 21:42
kimsesiz kimsesiz

Bunlar sadece kendilerini kandırıyorlar,bu hal ve hareketleriyle İSLAMA güç katacaklardır Hz MUSA'nın bedua misali gibi,(ya RAB bana benzeyen benim taklidimi yapan bu adamı yok et,ALLAH ya MUSA bunun hareketleri seni daha çok tanıtacaktır)her yaptıkları hareket bir takım insanlar İSLAM dini ile tanışacaklardır İNŞALLAH

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır0
cevapla 08.07.2015 21:14

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.