X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Çin'deki patlamada ölü sayısı 121'e yükseldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Çin'deki patlamada ölü sayısı 121'e yükseldi

  • Giriş Tarihi: 22.8.2015 15:55

Tiencin'deki patlamada hayatını kaybedenlerin sayısı 121'e yükseldi

Çin'in Tiencin kentinin liman bölgesinde tehlikeli maddelerin tutulduğu lojistik depoda 12 Ağustos'ta meydana gelen patlamada ölenlerin sayısının 121'e çıktığı bildirildi.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN

Kent yönetimi tarafından internet üzerinden yapılan açıklamada, patlamada 121 kişinin öldüğü, 54 kişinin ise halen kayıp olduğu belirtildi.

Açıklamada, ölenler arasında 67 itfaiyecinin bulunduğu, 37 itfaiyeciden ise halen haber alınamadığı, patlamada 11 polisin de öldüğü veya kayıp olduğu kaydedildi.

Tehlikeli maddelere karşı koruyucu elbiseler giyen işçilerin patlama alanını enkazdan temizlediği ancak tahliye edilen alanın insanlar için güvenli olup olmadığını kontrolü için tavşan, güvercin ve tavuk gibi küçük hayvanların yerleştirildiği bildirildi.

Patlamanın nedeni halen araştırılıyor. Basın, sodyum siyanür ve diğer tehlikeli kimyasal maddeler içeren deponun yerleşim bölgelerine çok yakın olduğunu ve sahte güvenlik izinleri almış olabileceğini iddia ediyor.

Teknisyenler, tahliye edilen 6 kilometre çapındaki alanda siyanür miktarının olması gerekenden 356 kaz fazla olduğunu tespit etmişti.