X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER "O fotoğraf tüm dünyanın gündemiydi"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

"O fotoğraf tüm dünyanın gündemiydi"

  • Giriş Tarihi: 3.9.2015 18:40
"O fotoğraf tüm dünyanın gündemiydi"
O fotoğraf tüm dünyanın gündemiydi

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Bodrum'da Suriyeli çocuğun sahile vuran cansız bedenine ilişkin fotoğrafın, tüm dünyada sorumluluk bilinci uyandırması gerektiğini belirtti.

Hollande, Elysee Sarayı'nda İrlanda Başbakanı Enda Kenny'yi kabul etti.

Cumhurbaşkanı Hollande, görüşmenin ardından Kenny ile birlikte gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Bodrum'da 3 yaşındaki Suriyeli çocuğun sahile vuran cansız bedenine ilişkin fotoğrafı görmekten büyük üzüntü duyduğunu dile getiren Hollande, artık uluslararası düzeyde harekete geçilmesi gerektiğini vurguladı.

Hiç fotoğrafı çekilmemiş ve ileride Avrupa'ya geçmeye çalışırken ölecek kurbanları düşünmeden edemediğini belirten Hollande, Elysee Sarayı tarafından kamuoyuyla paylaşılan Almanya-Fransa ortak inisiyatifiyle sorunu çözebileceklerini ifade etti.

Hollande, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve bazı Avrupalı liderlerle telefonda görüştüğünü bildirerek, "O fotoğraf tüm dünyanın gündemiydi. O kare aynı zamanda göçmenlere karşı sorumlulukları da hatırlatmalı" diye konuştu.

Kamuoyuyla gün içinde paylaşılan Fransa-Almanya ortak inisiyatifi, göçmenlerin kabulünün organizasyonu ve adil bir şekilde AB ülkelerine dağıtımı talebini içeriyor.

kalan karakter 1000

metin metin

mülteci soruna... artık uluslararası düzeyde harekete geçilmesini istemiş , Esad diktatörü hakkında laf yok..Bence DİKKAT edilmeli: Libyada olduğu gibi ve diğer tüm uluslar arası sorunlarda hiç bir İYİLİĞE giden çözüm sunmazlar..çıkarlarını gütmek için daha da yaranın üstünü kaşırlar. BÖLGE sorunlarının çözümünde bu avrupalıları SAF dışı bırakın!

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 04.09.2015 01:45
metin metin

menfaatçi sömürücü, paçaya yapışan fransa siyaseti bu hüzün gelişmelerin temelini hazırlayanlardandır. Esad ve dğer Diktatörleri desteklemeseler, silah satmasalar obir gün bile ayakta kalamaz ve Suriyede halkın hakimiyeti üstün olur iç savaş biter kimsede yurdunu terk etmez. AMA kan emiciler şimdi ÜZÜNTÜ tiyatro parçasını oynuyorlar. Mületeci sorunu yok.. Diktatör sorunu var ama onlar bunun üstünü BASINLARI sayesinde iyi örtüyorlar Hiç ESAD diktatörü diye basınlarında okumuyoruz

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 04.09.2015 01:38
Cemre Cemre

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande demiş bu cümleleri duyunca gözlerim yaşardı bu sözleri ondan duymak çok şaşırttı beni ne vicdanlı adammış bu, sanki bunların sorumlularından biri değillermiş gibi hala oyun oynuyorlar, hem Suriye'nin bu hale gelmesinin sorumlularından biri olacaksın hemde utanmadan çıkıp bu sözleri söyleyeceksin bunlar kimi kandırıyor kimi o koyun sürüsü sandığı kendi halkınımı kandırıyor, biz böyle samimiyetsiz sözlere gelmiyoruz

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır0
cevapla 03.09.2015 22:44
metin metin

aferim tam üstüne başmışsınız.. biraz daha vurgulayın

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 04.09.2015 01:41
silivri silivri

Kendilerinde böyle olay olsa o masum yavru gibi acaba ne düşünürlerdi

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır0
cevapla 03.09.2015 21:07

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.