X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER İngiliz Times yeni yalanlar peşinde!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

İngiliz Times yeni yalanlar peşinde!

  • Giriş Tarihi: 4.9.2015 22:03
İngiliz Times yeni yalanlar peşinde!
İngiliz Times yeni yalanlar peşinde!

Yaptıkları haberlerle Türkiye üzerinden algı operasyonu oluşturan İngiliz basını, bugün yine provokasyon peşinde. Türkiye'nin, Kürt, Arap, Yezidi ayırt etmeden tüm mültecilere kucak açmasını gözardı eden İngiliz Times gazetesi, Türkiye'nin Suriye'den kaçan Kürtleri "soğuk karşıladığı" yalanını yazdı.

İkinci Dünya Savaşı'ndan bu yana insanlık en büyük mülteci krizini yaşıyor. Krizden en çok etkilenen ülke olan Türkiye olmasına rağmen, batı medyası, Türkiye üzerinden algı oluşturmaya devam ediyor. Özellikle İngiliz ve Alman basınları, kendi ülkelerinin duyarsızlığına bakmadan, Türkiye'yi sorgulama hakkına sahipmişçesine bir tutum içerisinde yayın politikalarını sürdürüyor.

200 BİN KÜRT TÜRKİYE'YE SIĞINDI
İngiliz Times gazetesi Türkiye'nin Suriye'den kaçan Kürtleri "soğuk karşıladığını" iddia etti. DAEŞ'in ilerleyişi karşısında Kobani'den kaçan Kürtlere Türkiye'de şüpheyle yaklaşıldığı ve Kürtlerin bürokratik bazı engellerle karşılaştıklarını öne süren gazete, geçen yıl Eylül ayında Kobani'de çatışmalar yoğunlaştığında, 200 bin Kürdün Türkiye'ye geçtiğini hatırlatıyor, Ankara'nın onlar dışında 1 milyondan fazla Suriyeliyi ağırlamakta zorlandığını iddia etti.

TIMES, TÜRKİYE'NİN ÇABALARINA DİL UZATTI
Türkiye'nin mülteciler için gösterdiği büyük çabaya dil uzatan Times, Birleşmiş Milletler'in Türk hükümetini, Suriye'den kaçanlar için inşa ettiği kamplar ve onların sorunlarına hassas bir şekilde yaklaştığı için övdüğünü belirtirken, Kürtlerin bu duruma şüpheyle yaklaştığını iddia etti.

kalan karakter 1000

medya medya

ya bizde bir GAZETE çıkaralım tüm dünyada okunsun..İngiltedede , Fransada alamanyada (bıktık bu 3 aydın ülkeden!) yayınlandın.. sadece Türkler alsa yeter .. her ülkenin dilinde yayınlansın.. GÜZEL DOĞRU ARAŞTIRMACI haberler yayınlansın arada bizde saldırırız.. onlar müdafa etmek zorunda kalsınlar

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 05.09.2015 01:15
Nihat7 Nihat7 // İZMİR

ingilizlerin ortadoğuda insanlarımızı kışkırtması taa Arabistanlı Lawrence dan eskiye dayanır amaçları bölgenin petrolünü kontrol etmek ve Osmanlı ve İslamiyetin gelişmesini engellemektir. emin olun bunların hepsi kasıtlı ve hasmane tavırdır. Erdoğanın Yeni Türkeyisinden korktuklarının işaretidir.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 04.09.2015 22:10

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.