X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Rusya'nın Türk hava sahasının ihlali
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Rusya'nın Türk hava sahasının ihlali

  • Giriş Tarihi: 6.10.2015 11:51 Güncelleme Tarihi: 6.10.2015 12:05
Rusya'nın Türk hava sahasının ihlali
Rusya'nın Türk hava sahasının ihlali

kalan karakter 1000

her lafa.. her lafa..

Rusya' nın Tr. den geçirip bizim üzerimizden satmayı planladığı gaz boru hattı bütün batıyı çok rahatsız etti. Seçimlerle birlikte terörü ateşlediler, bununla birlikte Rusya hattın terör ortamı nedeniyle durdurulduğunu açıklamıştı; şimdi de Rusya' yı da bizi de kışkırtarak iyice araların açılmasını sağlamaya çalışıyorlar. Rusya da yakında hattın iptal edildiğini açıklar, hepsi rahat bir nefes alır artık.
Hat iptal edilince herşeye eskisi gibi devam, biz yine avrupanın istenmeyen üvey evlâdı, sık sık "haddini bil ve otur yerine" uyarıları - imaları!
Kendi kendimizi yönetmesini beceremedik gitti!

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 06.10.2015 14:00
adem adem

ruslara karşı tapkide geçikmemek gerek.. ani davranışları ile gözdağı verip fırsatçılıkları ile tarihte hep öne çıkarlar. En son acı hatayı Ezerbaycanda Ermenilere yardımederek yaptılar, bun duruma her zamana hazır, onlar yaptıklarında arka kapıdan benzerini onlara yaşatmak gerkir, Zaten yapıyorlar cevanını böyle vermek gerek. KORKAKLIK fısata kapı açar

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 06.10.2015 13:29
İ.Y İ.Y

Nato'ya güven olmaz verir gazı çekilir kenara.Türkiye olarak muhaliflere füze verelim Rusya'nın uçaklarını Suriye'de tek tek düşürsün.Ya da savaş uçaklarının bulunduğu askeri hava alanını muhalifler vursun.Temiz iş.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 06.10.2015 13:23
OĞUZ KILIÇARSLAN OĞUZ KILIÇARSLAN

VALLAHİ HAVA KUVVETLERİ KOMUTANI DOĞRU SÖYLÜYOR SAVAŞIYORUZ.LOZAN BARIŞ ANLAŞMASI İPTAL YANİ BU ANLAŞMA İLE KURULAN TÜRKİYE THE END FİİLİ YENİ OSMANLI DEVLETİNE DEVAM.

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 06.10.2015 12:40
Merih Merih

Rusya bunları gözdağı vermek için yapıyor. Sakın ha Suriye'de bana rağmen işler yapmayın demek istiyor. Özellikle Mig 29'un 2 F-16 mızı taciz etmesi bun bariz bir kanıtı. Ancak benim asıl anlamadığım şunlar : Suriye sınırına uygulanan açık angajman kuralına rağmen bu yabancı uçaklar neden düşürülmedi. Rus yada başka bir ülke olması durumu değiştirmez. Bu kuralın uygulanmaması bizim ezik olduğumuzu gösteriyor. Diğer husus bir mig nasıl oluyorda 2 F-16 mıza birden yaklaşık 6 dakika tacizde bulunabiliyor ve biz o uçağı düşürmediğimiz yada düşüremediğimiz gibi milleyetini bile öğrenemiyoruz. Bukadar mı eziğiz?

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır1
cevapla 06.10.2015 12:22
adem adem

bölgede çıkarların yeniden şekillendiği dönemde geçikmiş isabetli tespitler yapma zamanı değil, karşı yanıtların uygulama zamanıdır. Bu durumlara arka kapıdan ani ve belirleyici özellikle karşı tarafın topraklarında olması gerek. Eylem sahası mutlaka karşı tarafın ülkesinde olmalı..

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 06.10.2015 13:34

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.