X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER İngiliz The Economist: Erdoğan vazgeçilmez ortak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

İngiliz The Economist: Erdoğan vazgeçilmez ortak

  • Giriş Tarihi: 9.10.2015 14:31
İngiliz The Economist: Erdoğan vazgeçilmez ortak
İngiliz The Economist: Erdoğan vazgeçilmez ortak

Economist dergisi son sayısında, Tayyip Erdoğan'ın hafta başındaki Brüksel gezisini sayfalarına taşıdı.

Hemen her seçim öncesi AK Parti iktidarının gücünü kaybetmesi için CHP ya da HDP'ye oy verin çağrısı yapan İngiliz dergi Economist rotayı yeniden Erdoğan'a çevirdi.

Dergi, Türk demokrasisisinin gerilmesine rağmen, Avrupalı cihatçıların Suriye'ye gitmelerinin ve göçmen krizinin Erdoğan'ı AB nezdinde "vazgeçilmez bir ortak yaptığını" yazdı.

Economist'in Avrupa sayfalarındaki Charlemagne köşesindeki yazının başlığında, "İntikam soğuk yenen bir yemektir" ifadesine atıf var.

ERDOĞAN'IN ROLÜ DEĞİŞTİ
Dergi Erdoğan'ın geçmiş Brüksel gezilerinde iltimas istediğini bu kez rollerin değiştiğini belirtiyor. Yıllardır ilk kez bir Türk liderin gezisinde ana gündem maddesinin Türkiye'nin AB adaylığı olmadığının altını çizdi Economist.

AB'NİN DE TÜRKİYE'YE İHTİYACI VAR
Mülteci sorununun gündemde olduğu bugünlerde, Türk bakanların övünerek AB'nin Türkiye'ye, Türkiye'nin AB'ye olduğundan daha fazla ihtiyacı olduğunu söylediklerini de ekledi.

ERDOĞAN VAZGEÇİLMEZ ORTAK OLDU
İşte yazıdaki bazı satırlar:


"Türkiye'nin liderleri yıllarca Avrupa başkentlerini rica eden taraf olarak ziyaret ederlerdi. Türkiye'nin uykudaki AB mücakerelerini canlandırmaya çalışırlar ve insan hakları alanında yedikleri fırçalardan sonra suratlarını asarlardı. Bugün ise Avrupalı cihatçılar, Türkiye'nin geçirgen Suriye sınırından bu ülkeye akın ediyor ve ufukta göçman akışının sonu görünmüyor. Sayın Erdoğan birden vazgeçilmez bir ortak oldu. Ve Avrupa'nın mülteci krizini beceriksizce yönetmesi, Erdoğan'ın fazlasıyla böbürlenmesine neden oldu."

kalan karakter 1000

mamut mamut

ÖVGÜ ucuz laflardan ibaret. KANMAYIN.. hemen. dış politikamıza KANCA takmak istiyorlar.. UZZUN zamandır rahatsızlar..nasıl yapalımda bizle diyalog kursunlar derdindeler..bu övgüler ihtiyacımız var.. gibi BOŞ!

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 09.10.2015 17:51
mamut mamut

Dikkat.. AB nin Türkiyenin DIŞ poltikasında belirleyici ilişkileri, bağları kopuk. Türkiye kararlı kendi politikasını uygularken AB çok rahatsız.. Ama DİKİŞ atacak ortam bulamıyorlardı.. Şimdi mületiceler konusunda yardım ve ANLAŞMA gibi hususlarla KANCAYI takmak istiyorlar.. Ben çok dikkat diyorum, BULAŞTIRMAYIN onları.. övgülerine kanmayın

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 09.10.2015 17:49
esra esra

Biz neden ameriakan tarafıyız ki, Ruslar la işbirliği yapıp buralarda daha baskın ülke olabiliriz, Avrupa nın, Amerika nın hangi tarihte bize faydası olduki. Dibimizdeki Rusya ile gerilip duruyoruz,
Ruslarla işbirliği yap bak avrupa amerika nasıl değişiyor.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 09.10.2015 17:46
eburecep eburecep

benceede böyle bir liderii nerde bulacaklarrkii
suan dünyada esibenzeri olmayan bir lider

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 09.10.2015 17:14
aga aga

ingilizlere hiç inanmıyorum ama erdoğanımızın iyi olduğunu anladılarya ...inşallah bu övgülerin ardından çapanoğlu çıkmaz...

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 09.10.2015 16:09

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.