X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER İsveç'te mültecilere ırkçı yaklaşım!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

İsveç'te mültecilere ırkçı yaklaşım!

  • Giriş Tarihi: 10.11.2015 10:52 Güncelleme Tarihi: 16.11.2015 22:11
İsveç'te mültecilere ırkçı yaklaşım!
İsveç'te mültecilere ırkçı yaklaşım!

İsveç'in ırkçı partisi "İsveç Demokratları" mültecileri caydırmak için Yunanistan'ın Midilli adasına giderek bildiri dağıttı. Partinin bildiri dağıttığını doğrularken, mültecilerin gelişini engellemek için "Avrupa'da mülteciler için para yok, iş yok, ev yok" ifadeleri kullanıldı.

İsveç'te ırkçı parti olarak bilinen "İsveç Demokratları" partisi, mültecilerin gelişini engellemek için Yunanistan'ın Midilli adasına giderek, Avrupa'ya geçmeye çalışan mültecilere bildiri dağıttı. Partinin doğruladığı bildiride, ırkçı içerikler yer alıyor.

"MÜLTECİLERE İŞ YOK, EV YOK"

Dağıtılan bildirilerde mültecilere "iş yok, para yok, ev yok" deniyor. Parti ayrıca Suriyeli göçmenlerin yoğun olarak bulunduğu AB ülkelerinin 20 değişik yerinde de bildiri dağıtıyor. Geçen hafta ırkçı partinin Midilli adasında bildiri dağıttığı söylentisinin sosyal medyada yayılmasından ardından parti yönetimi yorum yapmaktan kaçınmıştı.

"TESETTÜR YASAK!"

Irkçı partinin dağıttığı bildiride helal et kesiminin ve tesettür giyimin yasaklanacağı gibi asılsız bilgiler yer alıyor. Irkçı partinin 15 Ekim'de aldığı kararla faaliyetlerinin parlamento dışında yoğunlaştırılması kararlaştırılmıştı. Dağıtılan bildirinin başlığında "para yok, iş yok, ev yok" yazdığı görüldü.