X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER CNN muhabiri sosyal medya mesajı nedeniyle açığa alındı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

CNN muhabiri sosyal medya mesajı nedeniyle açığa alındı

  • Giriş Tarihi: 20.11.2015 09:28 Güncelleme Tarihi: 20.11.2015 11:23
CNN muhabiri sosyal medya mesajı nedeniyle açığa alındı
CNN muhabiri sosyal medya mesajı nedeniyle açığa alındı

Basın özgürlüğünde ahkam kesen, her fırsatta Türkiye hakkında karalama haberler yapan Amerikan CNN televizyonu, Suriyeli mültecilerin ABD'ye kabulünü zorlaştıran yasayı eleştiren muhabirine iki hafta işten uzaklaştırma cezası verdi.

Amerikan CNN televizyonu, ABD Temsilciler Meclisi'nin Suriyeli ve Iraklı mültecilerin ülkeye kabulünü zorlaştıran maddeler içeren yasa tasarını kabul etmesi üzerine sosyal medyada "Özgürlük Heykeli ıstırap içinde başını eğdi" mesajını paylaşan muhabirini iki hafta açığa aldı.

Amerikan medyasında yer alan haberlere göre, tasarının kabulünün ardından CNN muhabiri Elise Labott, sosyal paylaşım ağı Twitter'daki hesabında, "Meclis, Suriyeli mültecileri sınırlayan tasarıyı kabul etti. Özgürlük Heykeli ıstırap içinde başını eğdi" mesajını yazdı.

Labott'ın mesajı kısa sürede yüzlerce kişi tarafından paylaşıldı. Bunun ardından CNN yöneticilerinden biri, ABD basınına, kanal yönetiminin Labott'ı iki hafta açığa aldığını söyledi. CNN televizyonu ise konuyla ilgili henüz kurumsal bir açıklama yapmadı.

CNN MUHABİRİNE DESTEK

Labott, mesajı nedeniyle Cumhuriyetçileri eleştirdiği ve tarafsız olmadığı gerekçesiyle bazı tepkilerle karşılaşmış, birçok kişi ise CNN muhabirine destek vermişti.

Temsilciler Meclisi'nde Suriyeli mültecilerin ülkeye alınmamasını talep eden Cumhuriyetçi milletvekilleri tarafından sunulan ve bazı Demokrat üyelerin de destek verdiği yasa tasarısı 137'ye karşı 289 oyla kabul edilmişti.

CNN televizyonu, Paris'te 129 kişinin hayatını kaybettiği saldırıların ardından pazar günü canlı yayına konuk olan Fransa'daki İslam karşıtlığıyla mücadele eden bir kuruluşun temsilcisine sunucularından birinin söylediği sözler nedeniyle de eleştirilmişti.

CNN sunucusu John Vause, Yaser Louati adlı konuğunun, saldırıların Müslüman toplumuyla ilişkilendirilmemesi gerektiği yönündeki sözleri üzerine, Fransa'daki Müslüman toplumunun saldırılarla ilgili sorumluluk hissetmesi gerektiğini iddia etmişti.

kalan karakter 1000

BHY BHY

Adamların petrolünü hortumlayın, ülkenin toprağına göz dikin, insanlarını katledin ve kalan insanların yaşamasına engel olacak ortamları yaratın bir de insanız deyin. Vahşi hayvanlardan daha beter bir durum Allah Amrika,Fransa vb. ülkelere vicdan versin inşallah ya helak olsunlar, yada ıslah

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 20.11.2015 14:28
TURAN TURAN

yqahudi medyası ne beklenir

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 20.11.2015 11:58
Homeros7 Homeros7

CNN, zaten terör sözcülüğü yapan siyonist bir kuruluş. Ne bekliyorsunuz ki?

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 20.11.2015 11:49
VEDAT 06 VEDAT 06

DESENE AMERİKAN RÜYASI BİTTİ. MEDENİYETİN ULAŞTIĞI SON NOKTA. NOKTA.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 20.11.2015 11:39
basın basın

basın özgürlüğü der dururlar

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 20.11.2015 11:15

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.