X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Rusya Türkiye anketi yaptırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Rusya Türkiye anketi yaptırdı

  • Giriş Tarihi: 28.11.2015 08:08 Güncelleme Tarihi: 28.11.2015 10:14
Rusya Türkiye anketi yaptırdı
Rusya Türkiye anketi yaptırdı

Rus uzmanlar, Ankara ile Moskova arasındaki krize yönelik diyalog çağrısında bulunurken Rus halkı ise gerilimin uzatılmamasını istiyor.

Rusya'nın eski Maliye Bakanı ve VTB Bankası Danışma Kurulu üyesi Sergey Dubinin, Rus yönetiminde bazı kişilerin Türkiye ile ilişkilerin tamamen kesilmesinden yana tavır aldığını ancak bunun gerçekçi, doğru ve yapıcı bir tutum olmayacağını vurgulayarak, "Duygusal tepki vermek mantıklı değil" ifadesini kullandı.

TÜRK VE RUS LİDERLERLER ORTAK PAYDADA BULUŞMALI


Dubinin, bu zorlu siyasi süreçte diplomatik ve askeri diyalog kanallarının açık tutulmasının hayati önem taşıdığını vurgulayarak, "Suriye krizinin diplomatik yollardan çözümlenmesi gerekmekte. Türk ve Rus liderler diyaloğu kesintiye uğratmaksızın ortak paydalarda buluşmayı başarmalı. Taraflar özellikle bu zorlu süreçte işbirliğini güçlendirmeli" dedi.

Kriz geçecek

Rusya Çağdaş Kalkınma Enstitüsü Yönetim Kurulu Üyesi Evgeny Gontmakher de Ankara ile Moskova arasında yaşanmakta olan gerilimin geçici olduğunu, iki ülkeyi birbirine bağlayan bir çok ortak çıkar bulunduğunu belirterek "Ortak çıkarlarımız bizi birbirimizden ayıran konulardan çok daha fazla, çok daha güçlü" açıklamasında bulundu.

RUSYA'DA TÜRKİYE ANKETİ
Moskova ile Ankara arasındaki gerilim nedeniyle Rusya'da da birinci gündem konusu iki ülke arasındaki ilişkiler ve bundan sonra ne olacağı. Rusya'daki Eho Moskvi radyosunda yayınlanan bir tartışma programında dinleyicilere "Türkiye cezalandırılmalı mı?" sorusu yöneltildi. Katılımcıların yüzde 63'ü "Hayır" yanıtını verirken, yüzde 37'sinin cevabı "Evet" oldu.

kalan karakter 1000

ALP ALP

Türk halkının Ruslara karşı yaklaşımı her zaman dostanedir.İlişkiler normalleştirilip ortak karar masaları kurulsun ve komşuluk ilişkilerini güçlendirecek akıllı adımlar atılsın birileri (Avrupa ve diğerleri) Türk Rus ilişkilerine gıptayla ve kıskançlıkla bakıyordu sonunda iki ülkenin arasını açmayı başardılar .

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 28.11.2015 22:02

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.