X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Tanju Bilgiç: Hayretle karşıladık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Tanju Bilgiç: Hayretle karşıladık

  • Giriş Tarihi: 6.12.2015 11:19 Güncelleme Tarihi: 6.12.2015 11:49
Tanju Bilgiç: Hayretle karşıladık
Tanju Bilgiç: Hayretle karşıladık

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcülüğünün Türkiye'nin bölgesel politikaları bağlamında dile getirdiği hususla ilgili açıklama yapan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Bilgiç, "İfadeler hayretle karşılanmıştır" dedi.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, İran Dışişleri Bakanlığı Sözcülüğünün Türkiye'nin bölgesel politikaları bağlamında dile getirdiği hususlar ve bazı İran haber ajansları ile İranlı yetkililerin, Türkiye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın beyanatıyla ilgili kullandıkları ifadelerin "hayretle karşılandığını" bildirdi.

Bilgiç, konuya ilişkin soruya cevabında, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani'yle zamanında yaptığı telefon görüşmesinde dile getirdiği hususların, sadece kayıtlarda olmadığını, İran makamları tarafından da bilindiğini söyledi.

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcülüğünün Türkiye'nin bölgesel politikaları bağlamında dile getirdiği hususlar ve bazı İran haber ajansları ile İranlı yetkililerin, Türkiye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın beyanatıyla ilgili kullandıkları ifadelerin "hayretle karşılandığını" belirten Bilgiç, şunları kaydetti:

"Bu itibarla, söz konusu görüşmeyi yapılmamış saymak veya içeriğini çarpıtmaya gayret etmek, sadece gayriahlaki olmakla kalmayıp, gerçekleri komşu İran halkından saklamak anlamına da gelmektedir. Türkiye bölgesinde mevcut sorunların barışçı yollardan çözümüne yönelik ilkeli ve uluslararası çabalarla uyumlu politikalar izlemekteyken ve sorunun insani boyutuna yönelik olarak uluslararası toplumun çabalarının çok ötesinde imkanlarını seferber etmişken, halkına karşı devlet terörü yapan eli kanlı Şam rejimiyle işbirliği içinde krizin tırmanmasına yol açan devletlerin, ülkemize terörizmle ilgili ithamlarda bulunmalarının ciddiye alınacak bir yönü bulunmamaktadır".

kalan karakter 1000

Oyunda başrol Oyunda başrol

bizim kuvvetimiz Rabbimdendir.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 07.12.2015 01:00
Adem BABA Adem BABA

İranın aklını başına alma zamanı geldide geçiyor.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 07.12.2015 00:11
ugur ugur

bu nasıl bir müslüman ülkedir ki geçmişte kendine yapılanları unutup islam düşmanları ile işbirliği yapacak kadar alçala bilmektedir

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 06.12.2015 23:20
deniz deniz

Cok sert olmus

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 06.12.2015 23:08
suna suna

çok da korkmuşlardır

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 06.12.2015 18:53

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.