X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER ABD Başkan Yardımcısı Biden: Rusya daha çok bedel öder
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

ABD Başkan Yardımcısı Biden: Rusya daha çok bedel öder

  • Giriş Tarihi: 8.12.2015 10:48
ABD Başkan Yardımcısı Biden: Rusya daha çok bedel öder
ABD Başkan Yardımcısı Biden: Rusya daha çok bedel öder

Ukrayna'nın başkenti Kiev'e resmi ziyaret düzenleyen ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, Rusya'nın Minsk Anlaşması'nın şartlarına uyarak Doğu Ukrayna'daki çatışmaların barışçıl çözümüne yönelik adımlar atmadığı takdirde, bu zamana kadar ödediğinden daha ağır bedeller ödeyeceğini söyledi.

Ukrayna'ya düzenlediği resmi ziyaret çerçevesinde Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko ile bir araya gelen Biden, görüşmeden sonra yaptığı basın açıklamasında, kendisinin Ukrayna'ya son iki yıl içinde dördüncü ziyaretini yaptığını belirterek, Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko'yla telefon görüşmelerinin toplam süresinin de bin saati geçtiğini dile getirdi. Biden, bu nedenle, kendisinin Poroşenko'ya, eşine ayırdığından daha çok zaman ayırdığını ifade etti.

KIRIM UKRAYNA TOPRAĞIDIR

Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko, Biden ile görüşmesinde Rusya'nın geçen yıl ilhak ettiği Ukrayna'nın Kırım Yarımadası'ndaki durumu ve Kırım Tatarlarının yaşadıkları sorunları anlattı. Biden ise, Rusya'nın Kırım'daki varlığının gayrimeşru olduğunu söyledi ve ABD yönetiminin Kırım Sorunu'na sürekli vurgu yapmamasının bu sorunu unuttuğu anlamına gelmediğini dile getirdi.

REFORMLAR OLMAZSA UKRAYNA AĞIR BEDEL ÖDER

Ukrayna'nın çağdaş bir hukuk devletine dönüşmesine yönelik reformların bir kısmının gerçekleştirildiğini belirten Biden, buna karşılık, istenen düzeye gelinemediğini ifade etti. Ukrayna'nın önümüzdeki yıl reformlara odaklanması gerektiğini, önümüzdeki yılın Ukrayna açısından hayati öneme sahip olduğunu dile getiren Biden, gereken reformların yapılmaması halinde, bunun Ukrayna açısından son derece ağır sonuçları olacağını söyledi.

İŞGAL ALTINDAKİ BÖLGELERE ÖZGÜ SEÇİM YASASI

Ukrayna'nın doğusunda Rusya yanlısı ayrılıkçıların denetimindeki bölgelerde serbest seçimlerin düzenlenmesine imkan verecek şekilde Ukrayna Seçim Yasası'nda gerekli değişikliklerin yapılması gerektiğini ifade eden Biden, Ukrayna'nın bu adımı atması halinde, Rusya karşısında elinin güçleneceğini dile getirdi.

UKRAYNA'YA 300 MİLYON DOLARLIK EK YARDIM

ABD'nin Ukrayna güvenliğine yönelik 300 milyon dolar daha yardım yapmaya hazırlandığını söyleyen Biden, konunun ABD Kongresi'nde görüşülmekte olduğunu belirtti.

kalan karakter 1000

BM 12345 BM 12345

Şunu iyi bil ABD sen geçimini işgal ettiğin Ülkelerin petrolinden sağlıyorsun şu an itibariyle 5 trilyon dolar borcun var silah üretim fabrika 1 yada iki adetir sana şunu soruyorum bir defa SSCB natotla yıktın ama Rusya kralığını asla yıkamayacaksın RUSYA hen doğalgazda hemde petrol yataklarında çok güçlüdür uygulanan yaptırımları AB ülkelerini şu ana dek 6 trilyon dolar zarar vermiştir RUSYA zararı ise yaptırımlardan 700 milyar dolardır RUSYANIN yüzyıllarca geçimini sağlayacak petrolü doğalgazı vardır bizi sınamayın aksi taktirde NÜKLER CLÜP TARAFINDA İMZALANAN NÜKLER SİLAHLARIN YASAKLAMASI ANTLAŞMASINI hem Rusya hemde Çin hükümetlerince kayıtsız şartsız bozulacaktır o zamanda fazla ötemesiniz şuanda abd trilyonlarca borç batağında kalmış bedel ödüyor gidin işinize hadi ordan

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 08.12.2015 17:24

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.