X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Mısırlı gazeteci: Sisi Türkiye'ye gidecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Mısırlı gazeteci: Sisi Türkiye'ye gidecek

  • Giriş Tarihi: 6.1.2016 11:28
Mısırlı gazeteci: Sisi Türkiye'ye gidecek
Mısırlı gazeteci: Sisi Türkiye'ye gidecek

Mısırlı gazeteci yazar Ahmed Musa, Suudi Arabistan’ın yoğun çabaları sonucu Mısır Devlet Başkanı Sisi’nin devir teslim töreni için Türkiye’ye gitmeye ikna olduğunu iddia etti

Türkiye, 14-15 Nisan'da İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Zirvesi'ne ev sahipliği yapacak. Zirvede, Mısır'da olan dönem başkanlığı Türkiye'ye geçecek. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın ev sahipliğinde gerçekleşecek zirvede; İslamofobi, Şii-Sünni çatışması ve terör masaya yatırılacak.
Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre Türkiye, toplantı için aralarında Mısır, İran, Irak'ın da yer alacağı 57 ülkenin liderine davet mektubu yollayacak. Mektuplardan bazıları gönderildi. Suudi Arabistan, Türkiye'nin davetine olumlu yanıt verdi. Mısır, İran ve Irak'ın ise toplantıya katılıp katılmayacağı henüz bilinmiyor.

Mısırlı gazeteci yazar Ahmed Musa, Suudi Arabistan'ın yoğun çabaları sonucu Mısır Devlet Başkanı Sisi'nin devir teslim töreni için Türkiye'ye gitmeye ikna olduğunu savunarak, "Nisan ayında Sisi Türkiye'ye giderek İslam İşbirliği Teşkilatı'nın dönem başkanlığını Erdoğan'a teslim edecek" iddiasında bulundu.

Kaynak:Habertürk