X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Emniyet Genel Müdürü'ne kredi kartı soruşturması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

'ne

  • Giriş Tarihi: 20.1.2016 10:52 Güncelleme Tarihi: 20.1.2016 10:53
Emniyet Genel Müdürü'ne kredi kartı soruşturması
Emniyet Genel Müdürü'ne kredi kartı soruşturması

İçişleri Bakanı Hanno Pevkur ’in Genel Müdürlüğe ait ile usulsüz harcama yaptığı iddiaları üzerine hakkında yapılması talimatı verdiğini açıkladı.

Meclisi'nin dün yapılan toplantısında İçişleri Bakanı'nın cevaplaması istemiyle soru önergesi veren Serbest Parti milletvekili ve Yolsuzlukla Mücadele Komisyonu üyesi Artur Talvik' 'nün müdürlüğe ait yla 299 Euro'ya kulaklık ve 139 Euro'ya da bot satın aldığını tespit ettiklerini söyledi.

İçişleri Bakanı Hanno Pevkur soru önergesine verdiği cevapta, devlet bütçesinin usulüne uygun kullanımını gözetmenin her kamu görevlisinin sorumluluğu olduğunu belirterek ''Emniyet Genel Müdürü'nün bana yaptığı açıklamaya göre harcamalar görev ile ilgili yapılmış. Buna rağmen Genel Müdür'ün harcamalarının daha uzun bir süreyi kapsayacak şekilde incelenmesini gerekli gördüm. Yapılacak nın ardından Genel Müdürün harcamalarının usulüne uygun yapılıp yapılmadığı belli olacak, incelemenin sonunda da soru önergesini ayrıntılı olarak cevaplamak mümkün olacaktır.'' dedi.