X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER "Rusya'yı istemiyoruz"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

"'yı istemiyoruz"

  • Giriş Tarihi: 29.2.2016 19:38
"Rusya'yı istemiyoruz"
Rusya'yı istemiyoruz

ı Viktor , ile ortak sınıra sahip olmak istemediklerini söyledi.

, Dış Ticaret ve Dışişleri Bakanlığında düzenlenen yıllık büyükelçiler konferansında yaptığı konuşmada, ülkesinin ile ortak sınıra sahip olmak istemediğini belirterek, '''nın ne zaman Batılılaşmış ekonomik yapıya sahip hukuk devleti olacağı belirsiz. Macaristan'ın çıkarı, Rusya ve Macaristan arasında her zaman 'bir şey' olması. Bunun ismi Ukrayna da olabilir. Önemli olan Rusya ile ortak sınırımız olmasın'' ifadelerini kullandı.

Bazı ülkelerin, sığınmacı krizinde gerekli dayanışmayı göstermediği için orta Avrupa ülkelerinin, Avrupa Birliği (AB) fonlarının kesilmesi konusunu gündeme getirmesine tepki gösteren Orban bunun kabul edilemeyeceğini savunarak, ''Macaristan'a verilen AB yardımlarından bazıları çok kazançlı çıkıyor. Aslında biz de bu işten kazançlıyız ama birbirimize borcumuz yok. AB fonlarına dayalı tehditler kabul edilemez'' dedi.

Macaristan'ın komşu ülkelerden Slovakya ve Sırbistan ile dengeli bir ilişkisi olduğunu ve Sırbistan'ın AB üyelik sürecini desteklediklerini ifade eden Orban, Romanya için ise durumun faklı olduğunu vurguladı. Romanya'da Macar siyasetçilere karşı bir siyasi savaşın başlatıldığını iddia eden Orban, ''Bu, sadece hukuk ilkelerinin üstünlüğünün sağlanması değil, bilakis (ülkedeki) Macar azınlığın siyasi yöneticilerini yıldırma amacı taşıyor'' şeklinde konuştu.

kalan karakter 1000

ahmet ahmet

Viktor Orban, ön adın avrupalı ama soy adını bilemem! Sen Avrupalı DEĞİLSİN, KÖKÜN değil yani. Ama avrupalıdan çok avrupalı konuşuyor duruyorsun. Bırak ufacık suda boğulsunlar.. Belkide Rusyada benzerini yaşar.. Sen değil ama birileri bunu değerlendirir. Sen avrupalı adına fazla konuşma..

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 01.03.2016 00:47
klm klm

hep söylüyorum rus ergenekonu ve uluslararası derin güçler rusyayı ortadoğuda kullanmak için her tezgahı kurdular. rusya ekonomik,siyasi,askeri saldırı altında ve dağıtılmakla tehdit ediliyor. en az türkiye kadar kuşatılmış durumda aynı şey ab için de geçerli ...islam dünyasına saldırı için ab nin bütün güvenliği tehlikeye atılıyor. 2.dünya savaşı gibi herkes herkesle tehdit ediliyor. Herkes tehdit altında....bütün dünya...tezgah global...ab dağıtılacak mı ? ruya dağışacak mı ? yoksa bedel neyse ödeyecekler mi ?

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 01.03.2016 00:25

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.