X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Dışişleri Bakanlığından İsrail'e kınama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

ndan 'e kınama

  • Giriş Tarihi: 17.3.2016 01:50
Dışişleri Bakanlığından İsrail'e kınama
Dışişleri Bakanlığından İsrail'e kınama

ndan, 'in işgal altında tuttuğu 'da Eriha şehri yakınlarındaki araziye el koyma kararının şiddetle kınandığı bildirildi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, 'in 1967'den bu yana işgal altında tuttuğu 'nın Eriha şehri yakınlarındaki 2 bin 340 dönüm araziye el koyma kararının şiddetle kınandığı, İsrail'in yasa dışı yerleşim sahalarını genişletme yönünde aldığı kararların geçerliliğinin bulunmadığı belirtildi.

İNGİLTERE'DEN İSRAİL'E KINAMA

Açıklamada, "İsrail'in, bölgede kalıcı barış sağlanabilmesinin yegane yolu olan iki devletli çözüm zeminini tahrip eden bu tür hareketlere son vermesi gerekmektedir" ifadesi kullanıldı.

Yahudi yerleşim birimlerinin inşasına karşı olan "Peace Now" adlı İsrailli sivil toplum kuruluşunca yapılan açıklamada, İsrail hükümetinin Batı Şeria'nın Eriha kentinin güneyinde yer alan Filistinlilere ait araziye el konulduğu bildirilmişti.

SURİYE, İSRAİL İÇİN BOŞALTILIYOR

Açıklamada, "İsrail hükümeti sükuneti sağlamaya çalışmak yerine yangına benzin döküyor ve Filistinlilerle İsraillilere şu mesajı gönderiyor: Barış ve iki devletli çözüm yönünde çalışmak gibi bir niyetim yok" değerlendirmesinde bulunulmuştu.