ARKADAŞINA GÖNDER Yıldızlararası yolculuk gerçek olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Yıldızlararası yolculuk gerçek olacak

  • Giriş Tarihi: 14.4.2016
Yıldızlararası yolculuk gerçek olacak
Yıldızlararası yolculuk gerçek olacak

ca ünlü İngiliz evren bilimci , yıldızlararası yolculuğu öngören bir projeye desteğini açıkladı. Daha önce 'un kurucusu Marc Zuckerberg'in de destek verdiği projenin arkasında Rus milyarder işadamı Yuri Milner var. İlk etapta 100 milyon dolarlık bir bütçe ayrılan proje kapsamında Dünya'ya en yakın yıldız sistemi olan Alfa Centauri'ye içinde kameralar ve diğer aygıtların bulunduğu çipler gönderilecek. Günümüz teknolojisi ile 30 bin yıl süren bu yolculukta çipleri cep telefonu büyüklüğünde bin adet uzay aracı yörüngeye götürecek. Ardından Dünya'dan gönderilecek lazerlerle çipler, Alfa Centauri'ye ulaştırılacak ve oradan Dünya'ya bilgiler aktarılacak. Başarılı olunursa 30 bin yıl süren yolculuk 20 yıla indirilmiş olacak ve ilk kez bir cihaz, şimdiye kadar uzaya gönderilen araçlardan 2 bin kat daha uzağa ulaşacak. Hawking, "İnsan olarak hayatta kalmak istiyorsak yıldızlara açılmamız gerekiyor" dedi.

STEPHEN HAWKİNG'İN UZAYLILARI

kalan karakter 1000

Nihat7 Nihat7 // İZMİR

gerekli motor teknolojisi geliştirilmeden o uzaklığa gönderdiğimiz çip in nasıl bir kıymeti olabilir. daha güneş sisteminde ay dışında ayak basabildiğimiz yer yokken. marsa hızla gidebilçek motorlar tasarlanmalı önçe. bu proje ahmaklık. adam gibi uydularlla güneş sisteminin dış kısımları incelenmeli. plutonun sonrasında da gezegen olma ihtimali halen var.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır1
cevapla 14.04.2016 03:46

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.