Türkiye'nin en iyi haber sitesi

, 3 Filistinli balıkçıyı gözaltına aldı

Giriş Tarihi: 19.4.2016 11:22
İsrail, 3 Filistinli balıkçıyı gözaltına aldı

güçlerinin, Gazze açıklarında 3 Filistinli balıkçıyı gözaltına aldığı, sahildeki bir balıkçının da İsrail botlarından açılan le yaralandığı bildirildi.

Filistinli Balıkçılar Sendikası Başkanı Nizar Ayaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, güçlerinin, Gazze'nin güney sahili açıklarında 3 balıkçıyı gözaltına aldığını, sahildeki bir balıkçının da İsrail botlarından açılan sonucu plastik mermi ile yaralandığını belirtti.

Ayaş gözaltına alınan Filistinli balıkçıların İsrail'in Aşdod Limanı'na götürüldüğünü söyledi.

İsrail yönetiminin 30 Mart'ta, Gazze Şeridi sahilindeki 6 millik avlanma menzilini, 9 mile çıkarmayı kabul ettiği bildirilmişti. İsrail'in, 7 Temmuz 2014'te başlattığı saldırıların ardından 26 Ağustos 2014'te varılan kes antlaşması uyarınca avlanma sınırı 6 mil olarak belirlenmişti.

Filistinli Balıkçılar Sendikası, İsrail'in Gazze'ye Temmuz 2014'te düzenlediği son saldırılardan bu yana 90'ın üzerinde balıkçının gözaltına alındığını, bunlardan beşinin ise Gazze'deki direniş grupları için taşımacılık yaptıkları iddiasıyla hala tutuklu bulunduklarını açıkladı.

Gazze'deki Balıkçılar Sendikası verilerine göre, bölgede yaklaşık 50 bin kişinin nafakası 4 bin balıkçı tarafından sağlanıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İsrail, 3 Filistinli balıkçıyı gözaltına aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz