Türkiye'nin en iyi haber sitesi

6.2 ile yeniden sarsıldı

Giriş Tarihi: 20.4.2016 13:55
Ekvador 6.2 ile yeniden sarsıldı

Ekvator'da cumartesi günü meydana gelen 7.8 büyüklüğündeki de ölenlerin sayısının 507'ye yükselmesinin ardından, ülkede 6.2 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi. Depremin denizin 16 kilometre derinliğinde kaydedildiği belirtildi.

Cumartesi günü meydana gelen ve 507 kişinin ölümüne yol açan 7,8 büyüklüğündeki in ardından , bugün bir kez daha sallandı.

Amerikan Jeolojik Araştırmalar nden yapılan açıklamada, merkez üssü kıyı kenti Muisne'nin 25 kilometre batısında, olan depremin, yerel saatle 03.33'te, denizin 16 kilometre derinliğinde kaydedildiği belirtildi. Ülkede en son dün 5,7 büyüklüğünde artçı sarsıntı meydana gelmişti.

Devlet Başkanı Rafael Correa, yaptığı açıklamada, cumartesi günü meydana gelen deprem nedeniyle ülkede yaklaşık 3 milyar dolarlık hasar oluştuğunu belirterek, bu rakamın ülkenin gayri safi yurt içi hasılasının yaklaşık yüzde 3'üne tekabül ettiğini söylemişti.

Amerikan Jeolojik Araştırmalar Merkezi, cumartesi günü meydana gelen, merkez üssü başkent Quito'nun 170 kilometre kuzeybatısında, 19 kilometre derinlikteki depremin yaklaşık 40 saniye sürdüğünü belirtmişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ekvador 6.2 ile yeniden sarsıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz