X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER ABD'den Avrupa'ya seyahat edecek vatandaşlarına uyarı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

'den Avrupa'ya seyahat edecek vatandaşlarına uyarı!

  • Giriş Tarihi: 31.5.2016 19:18 Güncelleme Tarihi: 31.5.2016 21:01
ABD'den Avrupa'ya seyahat edecek vatandaşlarına uyarı!
ABD'den Avrupa'ya seyahat edecek vatandaşlarına uyarı!

Dışişleri Bakanlığı, bu yaz Avrupa'ya ve Avrupa içinde seyahat edecek vatandaşlarını terör saldırıları ihtimaline karşı uyardı.

Dışişleri Bakanlığı, "Avrupa seyahat uyarısı" adı altında internet sitesinde yazılı bir açıklama yaptı.

GEZİ GÜNLERİNDE PARİS'TEN "ENDİŞELİ" OLMAK

Açıklamada, Avrupa'nın genelinde muhtemel terör saldırılarına karşı ABD vatandaşları uyarılırken, büyük organizasyonlarda, restoranlarda, toplu taşıma araçlarında, alışveriş merkezlerinde ve turistik alanlarda dikkatli olunması gerektiği belirtildi.

Bu uyarının 31 Ağustos 2016'da sona ereceği bildirilen açıklamada, "Avrupa'da yaz aylarında turistlerin ziyaret noktaları ve özellikle büyük organizasyonlar, terör saldırısı planlayanların hedefinde olacaktır." ifadesine yer verildi.

PARİS'TE PROTESTOCULAR POLİSLE ÇATIŞTI

Açıklamada, Fransa'da 10 Haziran ve 10 Temmuz tarihlerinde Avrupa Futbol Şampiyonası organizasyonu olacağı anımsatılarak, bu tür organizasyonların terör saldırısı yapmayı düşünenler için "muhtemel hedef" olduğu bildirildi.

Ayrıca, Fransa'nın Avrupa Futbol Şampiyonası organizasyonu ve 26-31 Temmuz arasında düzenlenecek "Tour de France" bisiklet yarışı sebebiyle ülkedeki olağanüstü hal durumunu 26 Temmuz'a kadar uzattığı belirtildi.

Polonya'da ise 26-31 Temmuz tarihlerinde düzenlencek olan "Katolik Kilisesi Dünya Gençler Günü" sebebiyle, ülkeye 2.5 milyon ziyaretçinin geleceği belirtilen açıklamada, ABD vatandaşlarının dikkatli olması gerektiği kaydedildi.