Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Putin: Türk Akımı'ndan vazgeçmedik

Giriş Tarihi: 8.6.2016 09:15
Putin: Türk Akımı'ndan vazgeçmedik

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Türk Akımı ve Güney Akım projelerinden nihai olarak vazgeçmediklerini ve - görüşmelerini desteklediklerini açıkladı.

Putin, "Karadeniz'in dibinden geçecek doğalgaz boru hatları konusunda ile siyasi kaynaklı zorluklar yaşıyoruz" dedi. Rus lider, nihai kararı vermek içinAvrupa Komisyonu'nun pozisyonunu öğrenmeleri gerektiğini söyledi.
" ile 'nin görüşmelerine olumlu bakıyoruz" RIA Novosti'nin haberine göre Putin, Türkiye-İsrail ilişkilerinin normalleşmesi adına yürütülen görüşmelere de destek verdiğini söyledi.

Moskova'da İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu ile yaptıkları görüşmeden sonra basın toplantısında konuşan Putin, müzakerelerin bölgedeki tansiyonun düşmesini sağlayacağını belirtti.

Putin, "İsrail ve Türkiye arasındaki ilişkilerin düzelmesi için görüşmelerin başlamasına olumlu bakıyorum. Devletlerin ve halkların birbirlerine doğru atacakları her adım, uluslararası arenada genel olarak olumlu bir etki yaratacak. Devletler arasında ne kadar az sorun olursa, bizler için o kadar iyi olur. Dolayısıyla Türkiye ve İsrail arasındaki bu süreci memnuniyetle karşılıyoruz" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Putin: Türk Akımı'ndan vazgeçmedik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz