X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER İşte Trump'ın hedefindeki en son isim!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

İşte Trump'ın hedefindeki en son isim!

  • Giriş Tarihi: 27.6.2016 20:35
İşte Trump'ın hedefindeki en son isim!
İşte Trump'ın hedefindeki en son isim!

'de Cumhuriyetçi Parti'nin başkan adayı Trump'ın hedefindeki en son isim, kendisi yüzünden partiden ayrılan ünlü gazeteci George Will oldu.

Cumhuriyetçi Parti'den ünlü siyaset uzmanı gazeteci George Will'in, partisinin muhtemel başkan adayı iş adamı Donald Trump yüzünden partisinden ayrıldığını bildirmesi, Trump'ın hedefindeki en son isim olmasına neden oldu.

8 Kasım'da yapılacak başkanlık seçimlerinde, Trump yerine Clinton'u destekleyeceğini açıklayan cumhuriyetçi eski siyasetçiler arasına eski Hazine Bakanı Paulson da katılırken, ünlü gazeteci Will, Fox News televizyonundaki bir programda yaptığı açıklamada partisinden ayrıldığını belirtti.

1964'ten bu yana üyesi olduğu Cumhuriyetçi Parti'den Trump yüzünden 32 gün önce istifa ettiğini açıklayan Will, "Bu benim partim değil" diyerek, Cumhuriyetçi Partililere Trump'ı desteklememeleri ve 2020 yılında Trump gibi olmayan bir cumhuriyetçiye oy vermeleri tavsiyesinde bulundu.

Will açıklamasında, kararını Trump'ın, Trump Üniversitesi aleyhine açılan davaya bakan yargıç Gozalo Curiel'e sözlü saldırısı sonucunda verdiğini söyledi.

TRUMP'IN İSTİFAYA CEVABI

Trump, George Will'in kendisi yüzünden partiden ayrılacağı haberinden sonra sosyal medya üzerinden ünlü gazeteciyi hedef aldı.

Hafta sonunda İskoçya'da kendisine ait golf sahasını ziyaret eden Trump, internet üzerinden yaptığı açıklamada, Will'in "fazla abartılan siyaset uzmanlarından biri" olduğunu ve "uzun süre önce yolunu kaybederek, Cumhuriyetçi Parti'den ayrıldığı" ifadesini kullandı.

Trump'ın kendisiyle ilgili açıklamasına cevap veren Will ise "Onun bana göre avantajı var. Çünkü söyleyebileceği her şeyi 140 vuruşla söyleyebiliyor ben söyleyemiyorum." dedi.