Londra'da 'Brexit' protestosu

Giriş Tarihi: 2.7.2016 15:18 Güncelleme Tarihi: 2.7.2016 15:25
Londra'da 'Brexit' protestosu

'nin Avrupa Birliği'nden ayrılmasını istemeyen İngilizler, meydanlara indi.

PARLAMENTO YÜRÜYÜŞÜ

Ülkenin Avrupa Birliği'nden ayrılma kararına tepki gösteren İngilizler, yürüyüşü İngiliz parlamentosunda sonlandıracak. Sosyal medya üzerinden örgütlenen halk, TSİ 12: 00 sıralarında bir araya geldi. Güvenlik gerekçesiyle izin verilmeyen rağmen gösteriye katılan binlerce kişi "Avrupa Birliği" şeklinde sloganlar atarak İngiliz Parlamentosu'na doğru yürüyüşe geçti. AB yanlıları attıkları sloganlarla ülkenin AB içinde daha iyi bir konumda olacağını savundu. AB bayrağıyla gösteriye katılan binlerce kişi "Birleşik Krallık'ı AB içinde tut", "AB'de Olmak İstiyorum", "AB'yi Seviyorum", "Hoşgörü, Barış, Refah", "Birleşik Krallık AB'de Daha Güçlü", "Bölünmüş Avrupa Tehlikelidir" yazılı pankartlar taşıdı.

YÜZDE 52'YLE AYRILMA KARARI

, ülkede yapılan referandumla Avrupa Birliği'nden ayrılma kararı almıştı. Bu karardan sonra Başbakanı David Cameron istifa edeceğini açıklamıştı.

YENİ REFERANDUM YAPILMAYACAK

İstifa açıklamasından sonra parlamentoda konuşan Başbakan Cameron, halkın kararına saygı duyacaklarını söyleyerek, yeni bir referandum iddialarına son noktayı koymuştu.

BREXİT'TEN GERİ DÖNÜŞ İÇİN 4 YOL

BREXİT SONRASI KORKUTAN GELİŞME

OBAMA'DAN BREXİT AÇIKLAMASI

ARKADAŞINA GÖNDER
Londra'da 'Brexit' protestosu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz