’nın bazı bölgelerinde alkol yasağı!

Giriş Tarihi: 6.7.2016 21:45

’nın Kuzey Ren Vestfalya eyaletinin Herne kentinde kamuoyuna açık bazı yerlerde alkollü içki tüketilmesi yasağı getirildi.

Birinci Televizyon Kanalı ARD'ye bağlı Batı Televizyon Radyo Kurumu'nun haberine göre, Herne Belediye Meclisi, oy çokluğuyla bazı yerlerde alkol tüketilmesini kısıtlayan karara imza attı.

Karara göre, araç trafiğine kapatılmış yollar, meydanlar ve parklarda, insanların rahatsız olması durumunda alkol yasaklanacak.

Herne Kamu Düzeni Dairesi'nden Johannes Chudziak, alkol tüketmek için bir araya gelen gruplarda rahatsız edici olayların yaşanabildiğini belirterek, yasağı savundu.

Chudziak, otobüs duraklarının, pisletildiği için kamuoyu tarafından kullanılamadığına, insanların taciz edildiğine dikkati çekti.

Öte yandan bu tür kararlar hukuki açıdan tartışmalı olmasına rağmen Herne'ye yaklaşık 13 kilometre mesafedeki Gelsenkirchen kentinde de benzer yasağın uygulandığına işaret edildi.

Gelsenkirchen'de 2008'den bu yana çocuk oyun alanları ile otobüs ve metro duraklarında alkol tüketimine izin verilmiyor.

ARKADAŞINA GÖNDER
Almanya’nın bazı bölgelerinde alkol yasağı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz