Halep ve İdlib'e saldırı: 27 kişi katledildi

Giriş Tarihi: 21.7.2016 15:45
Halep ve İdlib'e saldırı: 27 kişi katledildi

ve Rus ordusuna ait savaş uçaklarının Halep ile İdlib'de, muhaliflerin kontrolündeki bölgelere düzenlediği saldırıları sonucu 27 kişinin yaşamını yitirdiği 41'inin yaralandığı bildirildi.

Sivil savunma yetkililerinden alınan bilgiye göre, ordusuna ait savaş uçaklarının İdlib'in güneyinde, muhaliflerin kontrolündeki Tel Minis beldesine düzenlediği saldırısı sonucu 11 sivil katledildi, 20 kişi yaralandı.

Saldırı sonucu yaralananların beldedeki sahra hastanelerinde tedavi altına alındığını belirten yetkililer, bombardımana maruz kalan bölgede büyük hasar meydana geldiğini aktardı.

16 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ

Öte yandan Halep'teki sivil savunma yetkililerinden İbrahim Ebu Leys, ordusuna ait helikopter ve Rus ordusuna ait jetin kentte muhaliflerin kontrolündeki Salihiyin ve Firdevs semtlerine düzenlediği hava saldırılarında da 16 kişinin yaşamını yitirdiğini 21'inin yaralandığını belirtti.

Ebu Leys, saldırıda Firdevs semtinde sığınmacıların kaldığı bir okulun hedef alındığını, Halep'in Bab Neyra ve Kellese semti ile Kafr Hamra beldesinin de bombalandığını ifade etti.

ARKADAŞINA GÖNDER
Halep ve İdlib'e saldırı: 27 kişi katledildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz