askeri bir Filistinliyi öldürdü

Giriş Tarihi: 27.7.2016 09:57
İsrail askeri bir Filistinliyi öldürdü

askerleri, Batı Şeria'nın güneyindeki Surif beldesinde "İsrailli bir hahamın katili olduğu" iddiasıyla bir Filistinliyi öldürdüğü bildirildi.

Görgü şahitlerinden alınan bilgiye göre, sabah erken saatlerde askerlerinin onlarca araçlarla Surif beldesine baskın düzenleyerek, İsrailli haham Michael Mickey Marc'ı öldürdüğü iddiasıyla Filistinli Muhammed el-Fakih'in evini kuşattı. Baskın sırasında çatışmanın çıktığı ve Fakih'in sığındığı eve askerlerin ağır silahlarla müdahale etmesi sonucu öldürüldüğü belirtildi.

Askerlerin, Fakih'in naaşına el koyduğu ve sığındığı evi yıktığı kaydedildi.

İsrail'in Sesi Radyosu'nun da Fakih'in İsrail askerleri tarafından öldürüldüğünü aktararak, Fakih'in bu ayın başlarında öldürülen İsrailli haham Michael Mickey Marc'ın katili olduğunu ileri sürdü.

İsrail'in Filistinlilere saldırıları ve Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa'ya yönelik baskınları nedeniyle geçen yılın ekim ayından bu yana bölgede gerginlik giderek artarken Batı Şeria ve Kudüs'ten hemen hemen her gün "İsraillilere saldırı girişiminde bulunduğu" iddiasıyla vurulan Filistinlilerin ölüm haberleri geliyor.

ARKADAŞINA GÖNDER
İsrail askeri bir Filistinliyi öldürdü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz