DEAŞ'a giden Rus kızdan iç çamaşırlı savunma!

Giriş Tarihi: 12.10.2016 11:24 Güncelleme Tarihi: 12.10.2016 11:38
DEAŞ'a giden Rus kızdan iç çamaşırlı savunma!

Geçen yıl ’ye geçmeye çalışırken sınırında yakalanan ve ülkesine gönderilen Varvara Karaulova adlı genç kadın, ülkesinde hâkim karşısına çıkarıldı. Bakın kendisini nasıl savundu...

Geçen yıl 'ye geçmeye çalışırken sınırında yakalanan ve ülkesine gönderilen Varvara Karaulova adlı genç kadın, ülkesinde hâkim karşısına çıkarıldı.

20 YAŞINDAYIM! DEAŞ'LIYA AŞIĞIM

Felsefe öğrencisi olan 20 yaşındaki Karaulova başkent Moskova'da çıkarıldığı mahkemede DEAŞ'a katılmaya çalıştığı iddiasını reddederken, internette tanıştığı ve âşık olduğu DEAŞ üyesi Airat Samatov ile buluşmak için 'ye gitmeye çalıştığını söyledi.

CANLI BOMBA DEĞİLİM, DANTELLİ ÇAMAŞIRIM VAR

Terörist ya da canlı bomba olmak gibi bir niyeti olmadığını savunan Karaulova, Samatov'u etkilemek için yanında seksi iç çamaşırları götürdüğünü vurguladı. Genç kız, üç yıldır âşık olduğunu söylediği Samatov'un DEAŞ saflarında savaştığını ve doktorluk yaptığını iddia etti.

SAVAŞA BÖYLE BİR BAVULLA GİDİLİR Mİ?

Genç kızın annesi ise mahkeme öncesi yaptığı açıklamada, "Seyahate çıkmadan önce güzel iç çamaşırları, çoraplar ve mayo satın aldı. Neden dantelli iç çamaşırlarına ve çoraplara ihtiyacı olsun ki? Savaşa böyle bir bavulla gider misiniz?" ifadelerini kullandı. Ailesi kızlarının internette tanıştığı ve daha sonra cihatçı olduğu anlaşılan şahsa delicesine âşık olduğunu savundu. Savcı Mihail Rezniçenko, Karaulova'yu DAEŞ'in sadece Çeçenlerden oluşan 'Badr' adlı 'bölüğüne' katılmaya çalışmakla suçluyor. Savcı, söz konusu bölüğe katılanların Suriye ve Rusya'da terör saldırısı planlama ve düzenleme gibi zorunlulukları olduğunu söyledi. Rezniçenko, Karaulova'nın Amina Saihutdinova ve Sofya Şevçenko isimleri altında internette aktif olduğunu ve Suriye'ye gitmek için yeni planlar yaptığını da iddia etti.

ARKADAŞINA GÖNDER
DEAŞ'a giden Rus kızdan iç çamaşırlı savunma!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz